miauhau.pl

Blog tematyczny o psach i kotach

Behawioryzm

Jakie obroże dla naszych pupili?

Jakie obroże dla naszych pupili?

Obroża to jedno z najważniejszych akcesorium, w jakie należy wyposażyć naszego pupila. Jest ona niezbędna podczas spacerów, gdyż dopina się do niej smycz, za pomocą której kontrolujemy psa. Jak wybrać odpowiednią obrożę?

Jakość na pierwszym miejscu

Może wydawać się, że obroża dla psa nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, tymczasem wygląda to dokładnie odwrotnie. Psy podczas spacerów często ciągną do przodu, zachowując się bardzo dynamicznie. Słabej jakości obroża może się odczepić bądź w najgorszym przypadku nawet rozerwać. Powinna być więc wykonana z solidnego materiału, podobnie jak jej zapięcie. Warto wybrać obrożę inną, niż plastikowa- plastik z natury jest materiałem nietrwałym, którego noszenie może dodatkowo powodować dyskomfort zwierzęcia.

Jak dobrać rozmiar obroży?

Obroża obroży nierówna, dlatego dobierając właściwy model, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Obroże Foresto dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu można dobrać je idealnie do potrzeb pupila. Warto przy tym przestrzegać jednej zasady. Po założeniu obroży wkładamy w nią dwa palce- jeśli wchodzą łatwo, jednocześnie przylegając do materiału, to rozmiar jest dobrze dobrany. Zwróćmy też uwagę na zachowanie samego psa, któremu założymy obrożę. Jeśli opuszcza głowę bądź mocno ją usztywnia, najpewniej akcesorium jest zbyt ciężkie bądź za duże.

Specjalne obroże dla psa- na które warto zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku dostępne są przeróżne obroże Foresto, które spełniają jednocześnie inne funkcje, niż te podstawowe. Najlepszym rozwiązaniem będą obroże Foresto przeciw kleszczom i pchłom. Jak wiadomo, pasożyty te atakują psy każdej rasy, natomiast stosunkowo trudno jest się ich pozbyć. O wiele lepiej odpowiednio zabezpieczyć pupila przed nieproszonymi gośćmi. Obroże przeciw kleszczom uwalniają specjalne substancje, które zniechęcają pasożyty to wbijania się w skórę zwierzęcia. Ciekawym rozwiązaniem są także obroże z GPS oraz z elementami świecącymi- te drugie przydają się zwłaszcza w czasie spacerów po zmroku.

Jak często wymieniać obrożę?

Obrożę dla psa najczęściej wymienia się w okresie intensywnego wzrostu zwierzęcia. Modele przeciw pasożytom średnio wymieniamy co 8 miesięcy. Wymiany wymaga również zniszczona obroża, w przypadku której istnieje ryzyko nagłego rozerwania się. Przestaje ona bowiem pełnić funkcję zabezpieczającą, a więc jedną z najważniejszych.

Udostępnij