miauhau.pl

Blog tematyczny o psach i kotach

Zwierzęta

Smaczne i zdrowe treserki dla psa – niezbędne podczas tresowania czworonoga

Smaczne i zdrowe treserki dla psa – niezbędne podczas tresowania czworonoga

Pies w domu daje dużo radości i sprawia, że dom staje się przytulniejszy, a wychowanie dzieci ze zwierzętami budzi w nich empatię. Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie pieska, który towarzyszy nam w różnych sytuacjach. Bardzo ważne jest, by od początku nauczyć czworonoga sztuczek i zachowań, które pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek podczas spaceru czy odwiedzin znajomych, a dodatkowo sprawią, że zabawa z psem będzie jeszcze przyjemniejsza. Podczas tresowania przydadzą się smakołyki. Jak je wybrać i jak zabrać się na tresowanie?

Tresowanie psa – co warto wiedzieć?

Każde zwierzę jest inne, ale każde można nauczyć odpowiednich nawyków. Oczywiście znacznie łatwiej uczy się psy, które są w domu od szczeniaka i nie mają żadnych traum. Dużo trudniej jest wyszkolić czworonoga, który został wzięty ze schroniska, a jego poprzedni właściciele nie traktowali go z szacunkiem. Nie mniej każdy trening wymaga cierpliwości i miłości. Podczas tresowania należy zachować zimną krew i żadna złość nie pomoże. Najlepiej trening zacząć od 8 tygodnia życia szczeniaka. Jeśli piesek jest starszy, to dobrze jest zacząć po paru dniach, gdy zadomowi się on w nowym otoczeniu.

Większości komend można nauczyć samodzielnie. Niektóre psy wymagają jednak spotkania z behawiorystą, który ma wiedzę specjalistyczną w dziedzinie tresowania. Należy jednak znaleźć dobrego tresera, który ma nie tylko doświadczenie, ale i odpowiednie podejście do zwierząt. Oczywiście nieodłącznym elementem tresowania są przysmaki, których różnorodność można sprawdzić na stronie https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/trenerki-/. Dzięki smakołykom trening przebiega sprawniej, a pies po otrzymaniu nagrody wie, że wykonał swoje zadanie dobrze.

Przysmaki treserki dla psa – naturalne i zdrowe

Wybierając smakołyki treserki dla zwierzaka, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich smak, ale przede wszystkim na skład. Przysmaki powinny być smakowite, ale przede wszystkim także zdrowe, by dostarczały z każdym kęsem wartości odżywczych. Nie powinny one zawierać sztucznych aromatów i barwników, a tym bardziej konserwantów. Czy da się takie przysmaki wyprodukować? Oczywiście, że tak. Wystarczy przed zakupem sprawdzić skład i wybrać produkty prosto od producenta. Dzięki temu można zyskać nie tylko dobrej jakości przysmaki, ale też zaoszczędzić.

Przysmaki mają różne smaki i kształty, a niektóre z nich są przeznaczone dla zwierzaków ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Miękkie i soczyste zasmakują czworonogom każdej rasy, a brak sztucznych dodatków korzystnie wpłynie na ich żołądek. By urozmaicić trening, można wybrać miks przysmaków, a jeśli Twój pupil jest wybredny, to możesz wybrać dla niego przysmaki z baraniny lub jagnięciny. Staraj się też dopasować je do wieku zwierzaka, a więc dla szczeniaka wybierz smakołyki junior, a dla starszego czworonoga senior.

Jak wybrać dobrej jakości treserki dla czworonoga?

Wybór dobrej jakości przysmaków treningowych dla psa nie musi być wcale trudny. Wystarczy czytać skład i wybierać produkty od producenta. Sprawdź, jak są produkowane takie smakołyki i czy mają one stosowne certyfikaty.

Idealnym rozwiązaniem jest kupno bezpośrednio przez stronę producenta, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące jakości, produkcji i składu. Zawsze możesz też skontaktować się z pracownikiem, by dowiedzieć się więcej o przysmakach i zapytać, które z nich będą odpowiednie dla Twojego pupila. Bez przysmaków ciężko jest wytrenować psa, a ze zdrowymi i smacznymi przekąskami każdy czworonóg będzie szczęśliwszy i zawsze gotowy do treningu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij