Organizacja Born Free, od lat głosi hasło "Keeping wildlife in the wild" i nieustannie pracuje na rzecz powstrzymania kłusownictwa i nielegalnego handlu kością słoniową. To jednak nie jedyne zakresy walk aktywistów z fundacji Born Free.

Angażują się oni także w pomoc słoniom żyjącym w niewoli czyli w parkach rozrywki, ogrodach zoologicznych, a także cyrkach. Zwierzęta w zamknięciu marnieją i tracą radość życia. Są pozbawiane swoich podstawowych potrzeb biologicznych. Wtrącone raz do więzienia, w tym więzieniu umierają.

Udostępniając go dalej i pokażecie, że los słoni nie jest Wam obojętny. Ich miejsce jest na łonie natury, a nie na arenie cyrkowej. Słonie mają prawo żyć tak, jak stworzyła je do tego natura. Nie muszą stawać na dwóch nogach czy balansować na piłce. Chwila naszej rozrywki nie jest warta skazywania tych pięknych zwierząt na dożywotnią niewolę.

Podziel się z tym video z jak największą liczbą osób. Świadomość społeczna wciąż wzrasta – cyrków ze zwierzętami zakazano już w wielu krajach Europy i Ameryki Południowej. U nas może być tak samo! Kostaryka zamknęła wszystkie ogrody zoologiczne i zwróciła zwierzętom należną im wolność! Nasze drobne kroki w kierunku lepszego świata dla zwierząt przynoszą efekty! Pomóż im działać!

Podziel Przypnij Życie słoni w niewoli. Udostępnij!

Słonie to potężne, inteligentne i bardzo społeczne zwierzęta, które nie są stworzone do życia w niewoli. Widać to po ich zachowaniu, ponieważ zupełnie inaczej zachowują się w niewoli, niż w środowisku naturalnym.

Poniżej zobaczycie specjalny, 30 sekundowy film, który przygotowała fundacja Born Free, na temat niewoli słoni.