Zimno, śnieżno... Wierny stróż naszego domu, nawet jeśli ma budę i gęstą sierść, także cierpi w mrozy. Nieocieplana buda nie gwarantuje, że pies przeżyje ataki wielkich chłodów. Powszechnie panuje przekonanie, że pies ma grube futro, a pod nim tłuszcz, więc nic mu się nie stanie. Nic bardziej mylnego! Niskie temperatury są równie niebezpiecznie dla ludzi, jak i zwierząt.

Podziel Przypnij Zwierzęta czują zimno!

Nie ma dnia, aby do policji czy straży nie docierały sygnały o zwierzętach, które mogą potrzebować pomocy. Najgorzej sytuacja wygląda na wsiach, ale także stamtąd sygnałów jest mniej, ponieważ ludzie boją się donosić na sąsiadów.

Podziel Przypnij Zwierzęta czują zimno!

A zwierzę pozostawione same sobie na mrozie, cierpi. Jest mu zimno i łatwo może zachorować na zapalenie płuc, odmrozić łapy czy w ogóle zamarznąć... Tylko nieliczni właściciele zabierają psy do domu, piwnicy czy garażu.

Podziel Przypnij Zwierzęta czują zimno!

Pies to istota żywa, której należy się szacunek i opieka. To przecież największy przyjaciel człowieka i jeżeli potrzebuje pomocy, trzeba mu ją dać! Jeśli właściciel tego nie potrafi czy nie chce, reagujmy!

Najważniejsze to zrobić pierwszy krok, zainteresować się potrzebującym zwierzakiem, zgłosić przestępstwo.

REAGUJ I DZWOŃ!!!

Policja – nr tel. 997

Straż Miejska – nr tel. 986

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Zwierzęta czują zimno!

Zwierzęta są jak my - czują, kochają, cierpią. Nie bądź obojętny! Reaguj!