Związany sznurkiem worek leżący przy śmietniku znaleźli działkowicze. Zwrócił ich uwagę ponieważ coś w środku się poruszało. Sprawdzili zawartość i okazało się, że w środku znajdował się przerażony piesek.

Podziel Przypnij Znaleziony w worku na śmieci

Działkowicze, szybko zawieźli pieska do opolskiej Fundacji Azyl Nadziei. „Pies nie piszczał. Gdyby się nie poruszył, mógłby w ogóle nie zostać zauważony. Ktoś mógłby pomyśleć, że leży tam kolejny worek ze śmieciami” - relacjonowała Alicja Jackiewicz z opolskiej Fundacji. Piesek bał się ręki, więc na pewno był źle traktowany. Był głodny, ale nie zagłodzony, więc można przypuszczać, że stosunkowo krótko przebywał w worku.

Podziel Przypnij Znaleziony w worku na śmieci

Piesek obecnie przebywa w schronisku Bezdomnych Zwierząt w Opolu, gdzie przechodzi kwarantannę. Dostał imię Wars. Z relacji Pani Doroty Skupińskiej, dyrektorka Miejskiego Schroniska dowiadujemy się, że piesek był bardzo chudy, miał mnóstwo chodzących po ciele kleszczy. Został odpchlony i odkleszczony. Czeka go jeszcze zabieg czyszczenia zębów, bo ma tam sam kamień. Wiek Warsa oceniono na co najmniej 12 lat. Po 2-tygodniowej kwarantannie zwierzak będzie gotowy do adopcji. Mamy nadzieję, że znajdzie się osoba, która zadba o Warsa, pokocha go i zapewni mu bezpieczeństwo.