W kwietniu 2015 roku nieopodal Aten w Grecji został znaleziony pies. Był bardzo zaniedbany, zagłodzony, miał masę ran na ciele - znajdował się już na skraju życia i śmierci. Wyglądał na bardzo starego psa - jak się potem okazało miał tylko ok. 5 lat. Okazało się też że to sunia i że jej kamienna mordka to wynik choroby... Ciężko było strażnikom ją złapać - była bardzo nieufna do ludzi i uciekała przed nimi. Czas miał jednak duże znaczenie, sunia musiała czym prędzej trafić do weterynarza i rozpocząć leczenie. Na szczęście udało się ją schwytać i trafiła do pobliskiego schroniska, gdzie szybko dochodziła do zdrowia. Nie mogła jednak znaleźć domu.

Podziel Przypnij Zaniedbany pies

Psinką zainteresowała się opiekunka pracująca w schronisku – Valia Orfanidou, która pomogła w powrocie do zdrowia wielu czworonogom. Chciała pomóc także tej suni. Było to dla niej wielkie wyzwanie, ponieważ psiaka przerażała obecność człowieka, jej skóra cały czas była w bardzo złym stanie. Infekcja, która jej dotknęła zmieniała skórę psa i znajdujące się pod nią tkanki w twardą i popękaną skorupę. Schronisko i Valla dokładali jednak wszelkich starań, by Petra wróciła do zdrowia.

Podziel Przypnij Zaniedbany pies

Jej opienkunka stwierdziła, że Petra ma niskie szanse na znalezienie domu, jeśli nic się nie zmieni. Zaczęła więc z nią pracować, przebywać, oswajać. Doszła do wniosku, że pies mógł nigdy nie przebywać w towarzystwie człowieka... Z jej doświadczenia wynikało, że każdy pies po przejściach, który wraca do kondycji zaczyna być przyjacielski w stosunku do ludzi. W przypadku Petry tak się jednak nie działo - było tak, jakby nigdy nie miała kontaktu z człowiekiem :(

Valia szybko pokochała suczkę i dołożyła wszelkich starań, by ją wyprowadzić na prostą. Jej zaangażowanie i troska okazały się dla psa zbawienne. Chociaż cały proces uzdrowienia wymagał sporo czasu i a oswojenia psiaka - cierpliwości, można powiedzieć, że Petra otrzymała szansę na nowe życie i z niej skorzystała oraz odwzajemniła miłość, jaką została obdarzona.

NIE PRZEGAP