Około godziny 13:00, 7 kwietnia OTOZ Oświęcim otrzymał zgłoszenie z komendy Policji w Oświęcimiu, że niedaleko ulicy Beskidzkiej w gminie Oświęcim doszło do wstrząsającego odkrycia... Spacerujący tamtędy mężczyzna z owczarkiem niemieckim zadzwonił na policję, że jego pies odkopał z ziemi... innego psa. Suczka Lily w pewnym momencie zatrzymała się i zaczęła węszyć oraz przywoływać piszczeniem swojego pana. Ten zaniepokojony udał się we wskazane przez swojego psa miejsce. Lily kopała w stercie suchych liści, a następnie zaczęła kopać w ziemi. Pan Krzysztof przeżył szok, kiedy po chwili zobaczyć zakrwawiony, wystający z ziemi nos psa! Natychmiast rozpoczął odkopywanie psa. Okazało się, że to śliczny, starszy psiak w typie setera z obrożą i smyczą. Po chwili na miejscu zjawiła się Policja i inspektorzy OTOZ.

Podziel Przypnij Zakopany żywcem uratowany przez drugiego psa

Odkopany psiak został szybko odwieziony do lecznicy na badania. Otrzymał tymczasowe imię - Farcik. Po badaniach okazało się, że piesek cierpi na nowotwór jąder oraz przewlekły, ropny stan zapalny uszu. Doznał także urazu głowy.

Farcik obecnie przebywa w domu tymczasowym pod dobrą opieką. Jego opiekunowie robią wszystko co w ich mocy, aby pies odpoczął, nabrał sił i przede wszystkim odzyskał zaufanie do ludzi.

Podziel Przypnij Zakopany żywcem uratowany przez drugiego psa

Opis pieska pochodzący ze strony OZOT Oświęcim: "wiek około 10 lat, w typie rasy – Seter Irlandzki, umaszczenie rude z przyprószanym na biało pyszczkiem, sierść zaniedbana i mocno skołtuniona. Stan zdrowotny zwierzęcia- nowotwór jąder, silny stan zapalny w uszach oraz pourazowy obrzęk głowy. Ktokolwiek rozpoznaje pieska i może mieć informację na temat tego zdarzenia lub zna właściciela psa, proszony jest o pilny kontakt z komendą policji 997 lub organizacją OTOZ 691-485-682, 698-024-633, 500-404-996, można kontaktować się także mailowo: otoz.oddzial@gmail.com"

Osoby, które chciałyby wesprzeć leczenie Farta mogą dokonać dowolnej wpłaty na nr konta OTOZ Animals z tytułem „ ratujemy życie Farta”: PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698 Każda wpłata się liczy i za każdą OTOZ z góry serdecznie dziękuje.

Podziel Przypnij Zakopany żywcem uratowany przez drugiego psa

Oto Lili – bohaterka, któa uratowała Farcika.

NIE PRZEGAP