Jeśli uważasz, że Twój kot nie potrzebuje zabawek albo jest za stary aby się bawić zabawkami, grubo się mylisz! Przygotowaliśmy propozycje 5 zabawek do samodzielnego wykonania, które zachęcą do zabawy nawet najbardziej zatwardziałe osobniki :) Do ich wykonania nie potrzeba wiele czasu ani dużych nakładów finansowych - wręcz żadnych nakładów, ponieważ możemy użyć przedmiotów, które mamy już w domu. Gotowi? Do dzieła! Wasze koty będą wniebokotnięte.

Zabawka dla kota z rolek po papierze toaletowym

Podziel Przypnij Zabawki dla kota DIY

Co będzie potrzebne? Rolki po papierze toaletowym i klej. Połącz dowolną ilość rolek klejem, następnie włóż do środka kilka suchych przysmaków, usiądź na kanapie i obserwuj co się dzieje :)

Myszka dla kota

Podziel Przypnij Zabawki dla kota DIY

Jak zrobić myszkę dla kota? Nic prostszego. Co będzie potrzebne? Styropianowe formy (np. jajka) albo plastikowe wydmuszki, piórka oraz mazak. W kuleczce robimy dziurkę na ogonek, wkładamy do środka parę piórek, mazakiem rysujemy pyszczek myszki i gotowe. Kot będzie zachwycony!

Piłeczka dla kota

Podziel Przypnij Zabawki dla kota DIY

Jak zrobić piłeczkę dla kota? Potrzebujemy rolkę po papierze toaletowym, klej na gorąco oraz nożyczki. Nożyczkami odcinamy z rolki pierścienie ok. 1,5 cm, a następnie po 3 pierścienie łączymy ze sobą klejem - tak jak pokazane jest to na zdjęciu. Super zabawa gwarantowana! A jak piłeczka się zniszczy, nie będzie szkoda jej wyrzucić.

NIE PRZEGAP

Wędka dla kota

Podziel Przypnij Zabawki dla kota DIY

Jak zrobić wędkę dla kota? Potrzebujemy: patyczek, klej na gorąco, ozdobną taśmę, sznureczek, nożyczki oraz dodatki do przynętę np. koralik, piórka, małą maskotkę czy materiał. Sznurek zawiązujemy na patyku, po czym owijamy cały patyczek ozdobną taśmą, wcześniej smarując do klejem na gorąco, aby taśma lepiej trzymała. Teraz przygotowujemy przynętę - z dowolnych materiałów (ulubionych przez kota), które mocujemy na sznurku. Teraz bierzemy wędkę, pokazujemy kotu :) Prawda, że fantastyczna zabawka?

Zabawka z rolki papieru

Podziel Przypnij Zabawki dla kota DIY

Jak zrobić zabawkę z rolki papierowej? Wystarczy rolka papieru i nożyczki. Nacinamy po obu stronach rolkę, tworząc postrzępione końcówki i dajemy kotu. To najprostsza wersja kociej zabawki, ale którą kot także będzie zachwycony :)

Źródło: Twoje DIY