Kiedy tylko Apollo trafił do schroniska Texas Animal Care Services w San Antonio, od razu widać było po nim, że doświadczył w swoim życiu sporo przemocy. Wyraźnie unikał kontaktu z ludźmi, kulił się w swojej klatce i wył, wyraźnie przerażał go kontakt z człowiekiem. Pracownicy schroniska opublikowali jego zdjęcie w social mediach, od razu z każdej strony świata posypały się słowa wsparcia i chęć pomocy.
Podziel Przypnij Wył i kulił się na widok człowieka
Weterynarz opiekujący się pieskiem ocenił, że nie został odpowiednio uspołeczniony i prawdopodobnie nigdy nie będzie się nadawał na zwierzę domowe. Spisano pieska na straty. Jednak całe szczęście w porę pojawiła się Megan Cook i postanowiła udowodnić, że piesek jak najbardziej nadaje się do życia z ludźmi, trzeba tylko odpowiednio do niego podejść i potraktować.
Podziel Przypnij Wył i kulił się na widok człowieka
Kobieta zabrała Apolla do swego domu, gdzie rozpoczął się proces całkowitej odmiany psa. Maluch szybko zaczął się dogadywać ze wszystkimi w domu Megan – nawet z jej drugim psem! [p] Apollo niesamowicie odżył i na nowo poczuł radość z życia. Wzbogacił dom Megan, a jej rodzina uczyniła bogatszym życie Apolla. Cudownie jest widzieć jego przemianę. Jeśli temu pieskowi udało się powrócić do żywych po tak ciężkich początkach, każdemu psu się to uda!