Wrocławskie schronisko posiada pod opieką ponad 180 psów. Wiele z nich jest w podeszłym wieku, a im starsze, tym mniejsze mają szanse na adopcje. Dzięki pomysłowi TOZ'u Wrocław ich sytuacja może się jednak zmienić. Ruszyła akcja TOZ'u i MPK Wrocław, która ma na celu dystrybuowanie na monitorach w autobusach i tramwajach krótkiego filmiku w rolach głównych z psiakami szukającymi domu.

Młode zwierzaki szybko znajdują nowych właścicieli, ale te starsze czekają na to bardzo długo. Mamy nadzieję, że wspólnie napiszemy dla nich historię z happy endem. Codziennie podróżuje z nami przecież około pół miliona pasażerów. Wierzymy, że wśród nich są odpowiedzialne osoby, które z chęcią zaopiekują się mądrym i, mimo wieku, pełnym życia psem, który w zamian za dobre serce odwdzięczy się prawdziwą miłością
- zachęca wpis na stronie www MPK Wrocław. Turi, Buster, Szajba, Czako to tylko niektórzy bohaterowie kampanii pod nazwą „Przygarnij psiaka”.

Na fanpage'u schroniska znalazły się podziękowania dla zdolnych twórców filmiku, którymi są Adrian Janisio, Kamil Kuć i Maciej Ciechosz oraz wpis: „Liczymy, że akcja spotka się z pozytywnym wydźwiękiem i będzie dla Państwa przyjemnością oglądanie materiału podczas podróży”.

Akcję uważamy za bardzo fajną i mamy nadzieje, że okaże się skuteczna, a inne miasta pójdą w ślady Wrocławia i zainicjują u siebie podobne akcje! Zachęcajmy do adopcji dorosłych i starszych psiaków - dajmy im szansę.

Przeczytaj też:

Dlaczego warto adoptować starszego psa?

Dlaczego warto adoptować kota czy psa dorosłego, nieśmiałego, bez łapki czy bez oczka...

Podziel Przypnij Wspólna kampania MPK Wrocław i Schroniska we Wrocławiu