Poinsecja, znana także pod popularną nazwą gwiazda betlejemska czy wilczomlecz nadobny to piękna, bożonarodzeniowa roślina, która w świąteczny czas ozdobi wiele naszych domów. Jeśli jednak macie zwierzaki, które interesują się kwiatami, uważajcie!

Gwiazda betlejemska zawiera trujący sok mleczny, który może zaszkodzić pupilowi! Lepiej zrezygnować z jej zakupu, jeśli nasz pupil lubi poobgryzać listki roślinki. Spożycie liści lub owoców może wywołać zatrucie, poważne zagrożenie dla zdrowia i konieczność wizyty u weterynarza.

Poinsecja zawiera szkodliwe substancje, które są niebezpieczne także dla człowieka i w kontakcie ze skórą mogą spowodować jej podrażnienie.

Na czym polega szkodliwość rośliny? Gwiazda betlejemska należy do gatunku roślin wilczomleczowatych i wszystkie jej części są szkodliwe. Trujące mleczko znajduje się zarówno łodygach, liściach, jak i korzeniach. Objawy zatrucia często występują po jakimś czasie,ale nie należy czekać na ich pojawienie, tylko szybko zareagować i udać się do weterynarza.

Jeśli Twój pupil interesuje się roślinami, lepiej zrezygnuj z zakupu gwiazdy betlejemskiej na święta.

Podziel Przypnij Uwaga: trucizna!