Organizacja Animal Aid Unlimited w Indiach na co dzień ma na prawdę dużo pracy. W kraju tym problem bezdomnych zwierząt jest naprawdę poważny. Organizacje jak AAU pomagają zwierzętom w przetrwaniu. [p]Animal Aid Unlimited dostało zgłoszenie o psie, który nie mógł się ruszać, a na głowie miał poważną, krwawiącą ranę.
Podziel Przypnij Umierała w krzakach z poważną raną na głowie
Sunia kryła się w krzakach. Leżała nieruchomo, wyraźnie cierpiała, a na jej głowie widoczna była zakrzepła i świeża krew. Pies musiał otrzymać ciężki cios prosto w głowę. Oczy suni były otwarte, ale widać było, że nie ma ona siły się ruszać.
Podziel Przypnij Umierała w krzakach z poważną raną na głowie
Ratownicy natychmiast zabrali sunię do schroniska, tam psiak otrzymał imię Miuriel. To, że sunia nie mogła stać oraz to, jak zdezorientowana była, wskazywało na uszkodzenie mózgu. Pod biednym psiakiem po prostu uginały się nogi. Rana na jej głowie wyglądała naprawdę okropnie.
Podziel Przypnij Umierała w krzakach z poważną raną na głowie
Nikt nie wiedział, kto zranił Muriel tak potwornie. Ratownicy chcieli pomóc psu wrócić do zdrowia i byli zdecydowani zrobić wszystko, co w ich mocy, aby tak się właśnie stało. [p]Psiak potrzebował mnóstwo wsparcia, miłości i odpoczynku aby móc wyzdrowieć. Pracownicy schroniska pomagali jej w jedzeniu i piciu. Po pięciu dniach psiak wciąż był mocno zdezorientowany. Jego rana wymagała częstych zmian opatrunków i zastrzyków.
NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Umierała w krzakach z poważną raną na głowie
Dwa tygodnie później sunia nabrała sił, jednak wciąż było jej trudno utrzymać równowagę. Często się potykała i chodziła nierówno. Terapia Muriel trwała dwa miesiące. Ratownicy nie byli pewni, czy uda się całkiem wyleczyć psinkę. [p]Całe szczęście ich wysiłki nie poszły na marne. Muriel już ma się na prawdę dobrze, sami zobaczcie!