Z podłością ludzką niestety spotykamy się na co dzień. Każdego dnia jakiś biedny zwierzak cierpi z powodu człowieka. Tym razem niestety nie było inaczej. Sześciomiesięczny szczeniak, mieszaniec rasy pitt bull przeżył horror zanim trafił do ośrodka Bangor Humane Society, który pomaga takim własnie biedulkom.

Szczeniak został przywiązany do ciężarówki, i ciągnięty za nią kilkanaście metrów.

Podziel Przypnij Ten szczeniak powstał z popiołu

Stacey Coventry, dyrektor ds. public relations w ośrodku Bangor Humane Society mieszczącym się w Main, powiedziała:

Nazwaliśmy go Phoenix... Jest niezaprzeczalnie bardzo wytrzymały. Jego rany powstały wskutek otarcia skóry o betonową jezdnię i były pełne drogowego pyłu, więc pomyśleliśmy, że imię Phoenix będzie dobrze podkreślało, że ten pies dosłownie powstał z popiołu
.

Podziel Przypnij Ten szczeniak powstał z popiołu

Śledztwo przeciwko byłemu właścicielowi Phoeniksa, Matthew Mayhew, rozpoczęło się w momencie, kiedy jeden z policjantów zobaczył psa uwiązanego do ciężarówki i ciągniętego za nią. Kiedy były właściciel zauważył, że incydentem zainteresowała się policja ten szybko zabrał zwierzaka do weterynarza, który opatrzył obrażenia psa, a następnie właściciel zabrał czworonoga z powrotem do domu. Policja jednak nie odpuściła i odwiedziła Mayhew w jego domu , aby zobaczyć jak się miewa Phoeniks. W domu mężczyzny znaleziono nielegalne narkotyki co spowodowało, że Mayhew został aresztowany i dobrowolnie oddał Phoeniksa w ręce funkcjonariuszy.

Podziel Przypnij Ten szczeniak powstał z popiołu

Teraz Phoenix przechodzi rehabilitację w Bangor Humane Society. Z powodu incydentu z ciężarówką, na jego klatce piersiowej występują liczne zadrapania i siniaki. Wydarzenie to pozbawiło Phoeniksa także poduszek na łapach, aby wspomóc leczenie psiak ma wszystkie cztery łapy grubo zabandażowane.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Ten szczeniak powstał z popiołu

Pomimo wielu nieszczęść jakie spotkały tego młodego psiaka, Phoenix jest radosnym pieskiem, który roztacza wokół siebie aurę miłości. Jak komentują pracownicy ośrodka, nie można przejść obok niego obojętnie, wszystkim bardzo zależy, aby piesek szybko wrócił do zdrowia. Jak często zdarza się w takich przypadkach, za sprawą odpowiednio nagłośniona, pojawiło się wiele osób i organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt, które wykazują zainteresowanie Phoeniksem i chcą go przygarnąć do siebie.

Podziel Przypnij Ten szczeniak powstał z popiołu

Jednak wnioski o adopcję Phoeniksa muszą jeszcze poczekać. Coventry wyjaśniła, że Bangor Humane Society za priorytet uznaje wyleczenie psa, zapewnienie mu bezpieczeństwa, komfortu, miłości i odpowiedniej opieki. Kiedy Phoenix będzie już całkowicie zdrowy, będzie mógł zostać zabrany do nowego domu, gdzie nowa rodzina będzie mogła go kochać i dbać o niego. Przedstawiciel ośrodka oświadczył, że wraz z pracownikami Kontroli nad Zwierzętami będą chcieli znaleźć najlepszy dom, którego właściciele zostaną uprzednio prawidłowo zweryfikowani.