Chciałam napisać o Makumbie. Bo przypominał mi mojego świętej pamięci Pakcia. Psy o takiej posturze zawsze budzą moje wzruszenie. Kiedy więc zobaczyłam Makumbę - na zdjęciu, natychmiast pomyślałam, że napiszę. Że taki super – pies szuka domu. I nie zdążyłam. Bo wakacje, bo wyjazdy, bo praca. Mój czas płynął inaczej, niż czas Makumby. I to ja się spóźniłam. Makumba odszedł za Tęczowy Most.

Jak wiele innych zwierząt czekał w schronisku na kogoś, kto zabierze go do prawdziwego domu. I jak wiele innych zwierząt – nie doczekał się.

Makumba miał około 10 lat. Chorował, a choroba może dopaść psa czy kota w każdym wieku. I chociaż schroniskowi opiekunowie robią, co mogą, nie zawsze udaje się życie uratować. Nie wiadomo, czy w domu żyłyby dłużej, ale na pewno inaczej.

Historia Makumby skłania do myślenia o innych. O tych, które wiele lat siedzą w schroniskowym boksie i dopiero za TM znajdą lepszy świat. Jak te Celestyniaki ZA TĘCZOWYM MOSTEM [*] .

A przecież można inaczej. Chociaż najtrudniej znaleźć dom seniorowi, to czasami się udaje. Lolek znalazł dom po dziesięciu latach w schronisku, teraz pomaga kumplom. Lolek .

Nie odwracajcie wzroku od starszych psów. Mój Pako żył prawie 19 lat! Żyje Lolek, a inne psy czekają na swoją szansę. I z seniorem można przeżyć wiele wspaniałych chwil. Popatrzcie na zdjęcia starszych pań i panów, które znalazły domy. Daliśmy dom seniorowi , Emerytura na 4 łapach

A może gdzieś tu znajdziecie swojego staruszka: Przygarnij seniora z psiego anioła , Adopcje starszych psów , Grupa specjalna S jak starszaki - adopcje starszych psów .

Podziel Przypnij Tęczowy Most

Makumba - już za TM