Jak pokazał raport opublikowany przez organizację No Kill Advocacy Center, w amerykańskich schroniskach rocznie zabijanych jest około 2,6 miliona psów i kotów... Maksymalnie 2% z nich cierpi na nieuleczalne choroby. Reszta umiera dla zasady lub dlatego, że schroniska są przepełnione i trzeba zrobić miejsce kolejnym nieszczęśnikom...

Nathana Winograd - prawnik i założyciel organizacji No Kill Advocacy Center

Podziel Przypnij Śmierć w amerykańskich schroniskach

Nathan jeszcze na studiach mocno zaangażował się w pomoc zwierzętom w schroniskach. I kontynuował ją także po studiach, jako adwokat. Chciał wykorzystać swoją wiedzę jak najlepiej, pomóc zwierzętom i sprawić, aby w schroniskach nie usypiano zdrowych zwierzaków.

Fundacja założona przez Nathana edukuje Amerykanów i przekazuje im prawdę na temat tego, co dzieje się w schroniskach. W starszych placówkach - o czym większość ludzi nie wie, działają jeszcze... komory gazowe, w których w makabryczny sposób i masowo zabijane są zwierzęta.

Fundacja Nathana działa bardzo mocno na rzecz domów tymczasowych i promuje ich ideę. W domach tymczasowych zwierzaki mogą bowiem czekać na domy stałe, uczą się żyć z ludźmi i przede wszystkim bardzo dobrze wpływa to na ich zdrowie i samopoczucie.

Podziel Przypnij Śmierć w amerykańskich schroniskach

Nathan szczególnie mocno działa jednak na rzecz wprowadzenia zakazu usypiania zwierząt w schroniskach i przytuliskach z powodów innych niż medyczne.

Jego fundacja No Kill Advocacy Center co roku publikuje raporty o bezdomności zwierząt w Stanach Zjednoczonych. W ostatnim takim raporcie jest informacja, że w całym 2015 roku, w całych Stanach przyjęto do placówek 8 milionów psów i kotów, z czego 2,6 miliona uśpiono - w tym tylko 2% nieuleczalnie chorych zwierząt.

Nathan Winograd uważa jednak, że sytuacja zwierzaków w USA i tak uległa poprawie, ponieważ jeszcze kilka lat temu mówiono o usypianiu 5 milionów zdrowych zwierząt rocznie. Ciekawe jak sytuacja bezdomniaków wygląda w Polsce... Zbadamy temat i wrócimy do Was z informacjami.

Podziel Przypnij Śmierć w amerykańskich schroniskach
NIE PRZEGAP