Podłość ludzka nie zna granic. Już nie jeden raz pisaliśmy Wam o maltretowanych zwierzętach, które cudem uszły z życiem. Tym razem nie jest inaczej. Pies zmaltretowany i zakopany żywcem, miał zdechnąć w worku przykryty gruzami. Całe szczęście w porę znalazła się pomoc. Psa znalazła kobieta w niedzielny poranek przy jednej z ulic we Władysławowie. Usłyszała przeraźliwy skowyt i odkryła worek przykryty gruzem, a w worku było włożone głową w dół zwierzę. Wezwała policję. "Byłam przekonana, że ten pies jest cały połamany i nadaje się już tylko do uśpienia. Musiał bardzo cierpieć. Kiedy znaleźliśmy go z mężem miał już taki nalot na łapkach i wszędzie było pełno much" – wspomina kobieta.

Weterynarz odkrył liczne rany na ciele psa. Patrząc na obrażenia, widać było, że ktoś się nad nim znęcał, używając do tego różnych przedmiotów., jak m.in. drewniana sztacheta. Stan psa jest bardzo ciężki, ale stabilny. Nie wiadomo jednak, czy pies wróci do pełnego zdrowia. Stwierdzono u niego martwicę we wszystkich czterech kończynach. Ma potłuczone łopatki i cały jest opuchnięty. Policja szuka sprawcy tego okrutnego czynu. Na razie udało się ustalić, że piesek w marcu był adoptowany ze schroniska we Władysławowie. Właściciel psa, który twierdzi, że pies uciekł mu z posesji został już przesłuchany w charakterze świadka.

Wszyscy szukają psiego oprawcy, któremu za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli wiesz cokolwiek na temat tej tragedii skontaktuj się z policją lub inspektorami OTOZ Animals – zadzwoń pod numer: 660 664 323.

"Piesek, pomimo, że tak bardzo cierpi jest przemiły. Rozpoznaje już osoby opiekujące się nim. Z radością wita kobiety i piszczy, skarżąc się na dokuczający mu ból, na mężczyzn warczy" – opowiada Pani Mariola Antoniewicz z OTOZ Animals. Na ten czas nieznana jest przyszłość pieska. Wciąż należy do właściciela, który go adoptował. Jeżeli wyjdzie jednak na jaw, że miał on coś wspólnego z bestialskim czynem, pies zostanie mu odebrany.

Trzymamy kciuki za psiaka, mamy nadzieje, że wyzdrowieje i będzie już bezpieczny, a oprawcę spotka zasłużona kara!

EDIT

Wiadomość z 22.06

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad psiakiem.

Podziel Przypnij Skatowany i zakopany żywcem walczy o życie!
Podziel Przypnij Skatowany i zakopany żywcem walczy o życie!
Podziel Przypnij Skatowany i zakopany żywcem walczy o życie!
NIE PRZEGAP