Teraz nareszcie są bezpiecznie, bo do tej pory walczyły o przetrwanie. Wydawałoby się, że mają dobrze, bo mieszkają na ranczu, w spokojnym miejscu – szkółka jeździecka, wzorowa hodowla psów i ranczo, ale okazało się, że trafiły do piekła.

Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Niektóre z nich nadal ufają ludziom, ale większość ucieka, bo wiedzą jak człowiek może być okrutny wobec nich.

Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Wolontariusze OTOZ Animals i Fundacji Psia Kość zastali dramatyczną sytuację zwierząt w Nowogardzie w woj. zachodniopomorskim, gdzie znaleźli zwłoki zwierząt oraz pełno porozrzucanych kości. Jak sami relacjonowali, po prostu chodziło się po kościach.

Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Zwłoki zwierząt należały głównie do krów oraz ich cieląt, które były wykorzystane jako karma dla psów! Zbyt słabe zwierzęta były dobijane. Na posesji leżały zwłoki m.in. krowy z roztrzaskaną głową i obciętymi uszami. Znalezione zostały również zwłoki jednej z krów, która była w trakcie ocielenia – obok niej leżał pęcherz płodowy – to jej cielaka zjadały kilkumiesięczne szczenięta!

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Jedna z krów została prawdopodobnie zabita w trakcie cielenia – jej dziecko wciąż tkwiło do połowy w ciele matki. Niektóre z psów miały wrośnięte łańcuchy, przetrącone szczęki, jedna z suk była przywiązana do budy, miała połamaną i nieopatrzoną łapę...

Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Ich właściciel nie przejmował się ich losem. Konie i psy mieszkały w prowizorycznych barakach i były pozostawione same sobie. Właściciel nie miał sobie nic do zarzucenia. Był bardzo agresywny, kiedy przedstawiciele OTOZ Animals zabierali z posesji zwierzęta.

Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Zwierzęta, które udało się uratować - 8 dorosłych psów, 9 szczeniąt, 6 koni oraz 26 krów zostały wspólnie odebrane przez przedstawicieli OTOZ Animals i Fundacji Psia Kość przy pomocy policji, oraz inspekcji weterynaryjnej. Obecnie znajdują w domach tymczasowych pod dobrą opieką, gdzie udzielono im pomocy lekarko weterynaryjnej.

Podziel Przypnij Ranczo z piekła rodem

Właściciel zwierząt został zatrzymany, obecnie przebywa w policyjnym areszcie. OTOZ Animals złożyło wniosek o przyznanie statusu strony pokrzywdzonej, aby móc uczestniczyć w postępowaniu karnym. Przeczytacie o tym również na stronie Facebook OTOZ Animals