Maya, gdyby tylko mogła, byłaby tuż przy łóżku swojego właściciela. Jednak ten wierny pies rasy Akita musi koczować na skrawku betonu pod szpitalem Elda w Hiszpanii.

Podziel Przypnij Psia wierność nie zna granic!

To właśnie tam została w zeszłym tygodniu zabrana Sandra Iniesta, właścicielka Akity, i to tam dochodzi do siebie po operacji wyrostka. Dla Mayi nie jest jednak ważny powód - suczka wie, że w środku jest jej mama.

Podziel Przypnij Psia wierność nie zna granic!

Czeka więc aż ta wróci.

Znamy już przypadki bezgranicznej psiej wierności i lojalności, szczególnie jeśli chodzi o Akity.

Podziel Przypnij Psia wierność nie zna granic!

Znacie historię Hachiko? Przez 11 lat pies każdego ranka odprowadzał swojego pana na pociąg i czekał na niego, gdy ten wracał z pracy. Pewnego dnia właściciel Hachiko zmarł w pracy, a pies czekał na stacji na jego powrót do końca swoich dni.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Psia wierność nie zna granic!

Hachiko został mianowany najwierniejszym psem świata i wraz ze swoim panem doczekał się upamiętnienia w postaci pomnika przy tokijskim uniwersytecie.

Zaznaczyć należy, że Akity nie zawłaszczyły rynku wierności w 100%. Nie tak dawno świat obiegła historia psa Negão, który przed szpitalem czekał na właściciela aż 8 miesięcy.

Tymczasem, Maya, możesz być spokojna. Twoja pani wróci. Wiemy, że czekanie bardzo się dłuży, tym bardziej, kiedy kochasz kogoś najbardziej na świecie. Na szczęście szpitalny personel dobrze się tobą zajmuje.