Większość osób wie, jak to jest wysiąść ze środka transportu po długiej podróży i za cel obrać sobie jak najszybsze dotarcie do wc. To nie jest przyjemne, prawda? Uwierzcie, że psy miewają podobne problemy i ich niespokojne zachowanie po podróży często jest po prostu zdesperowanym poszukiwaniem „drzewka”. Dlatego to, co zrobiono na jednym z amerykańskich lotnisk, naprawdę zasługuje na pochwałę!

Podziel Przypnij Psia toaleta na lotnisku

Być może trochę dziwi, a nawet szokuje, jednak z pewnością ułatwi życie psom i ich opiekunom. O co chodzi? O psią toaletę! Na jej otwarcie zdecydował się Port Lotniczy Chicago-O’Hare (lądują tam m.in. samoloty z Warszawy). Jedno z najbardziej obleganych lotnisk na świecie postanowiło otworzyć łazienkę, do której właściciele mogą chodzić z psami, by te się załatwiły zaraz po locie lub tuż przed nim. Pomysłodawcy takiego rozwiązania wcale nie oszaleli, lecz chcieli pomóc osobom podróżującym z psami-przewodnikami.

Podziel Przypnij Psia toaleta na lotnisku

Lotniskowa toaleta dla psów została zaprojektowana tak, by była wygodna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, Wyposażono ją m.in. w miejsca ze sztuczną trawą, które służą jako psie wc. Jest ono wyposażone w mini-hydranty i spryskiwacze, by dokładnie czyścić toaletę po wizytach czworonogów.

Podziel Przypnij Psia toaleta na lotnisku

-Jesteśmy zadowoleni z nowego udogodnienia dla pasażerów, szczególnie tych, którzy pojawiając się na naszym lotnisku, polegają na swoich psach-opiekunach. To kolejny sposób na sprawienie, by nasz międzynarodowy port lotniczy był bardziej dostępny dla podróżujących i zapewniał przyjazne warunki dla odwiedzających Chicago. – mówi komisarz Departamentu Lotnictwa w Chicago.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Psia toaleta na lotnisku