Rowdy to 13-letni labrador, który kiedyś był zwykłym, czarnym psem, ale teraz przypomina trochę odwróconą pandę, trochę szopa, a trochę członka grupy The Kiss, tylko z odwrotnie pomalowaną twarzą. Wszystko przez rzadką chorobę skóry, którą jest bielactwo - ta sama jednostka chorobowa, na którą prawdopodobnie cierpiał Michael Jackson. Bielactwo objawia się utratą pigmentacji skóry i u Rowdy'ego przyjęło postać sporych, białych plam wokół oczu, które mocno wyróżniają się na tle czarnej sierści labradora.
Podziel Przypnij Psi Zorro
Rowdy przyciąga uwagę wszędzie, gdzie tylko pojawia się ze swoimi rodzicami. Jego ojciec Tim Umbenhower powiedział stacji KPTV: [p][i]- To nasz mały celebryta. Ludzie w mieście uwielbiają zaczepiać nas i zastanawiać się, co mu zrobiliśmy i czy to my go tak pomalowaliśmy.[/i][/p]
Podziel Przypnij Psi Zorro
Choroba to nie jedyna niezwykła rzecz, która sprawiła, że życie Rowdy'ego jest praktycznie wywrócone do góry nogami. Psiak przeżył już zatrucie wodą z rzeki, po którym musiał przejść płukanie żołądka. Został też omyłkowo postrzelony przez policjanta, który wziął go za złodzieja włamującego się do domu. Ten chłopak ma naprawdę ciekawą przeszłość!
Podziel Przypnij Psi Zorro
Niewiele wskazuje na to, żeby coś miało się zmienić - życie Rowdy'ego zapewne już zawsze będzie ciekawe. Unikalna maska Zorro stale się rozrasta i psiak staje się coraz bielszy, a jego mama Niki Umbenhower ma kilka naprawdę niepowtarzalnych fotografii ilustrujących rozwój schorzenia.
NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Psi Zorro
Na szczęście, choroba nie powoduje żadnych niekorzystnych zmian w oczach Rowdy'ego i nie sprawia mu żadnego bólu. Nie ma też innych negatywnych skutków dla jego ogólnego zdrowia.
Podziel Przypnij Psi Zorro