Działaczka prozwierzęca z Newport Beach Animal Control - Valerie Schomburg, otrzymała wezwanie do kolejnego zwierzęcia w potrzebie. Tym razem jednak interwencja nie należała do typowych - na kalifornijskiej plaży Valerie zastała porzuconego psa z ogromnym, ważącym jak się później okazało - 21 kilogramów guzem.

Podziel Przypnij Porzucony pies z 21-kilogramowym guzem

Henry (takie imię otrzymał później) okazał się być 8-letnim psem w typie rasy Golden Retriever. Nie wiadomo, jak znalazł się sam na plaży, jak długo zmagał się z guzem, który uniemożliwiał mu funkcjonowanie, ani kim byli jego dotychczasowi właściciele. Najprawdopodobniej pozbyli się oni psa ze względu na jego chorobę.

Podziel Przypnij Porzucony pies z 21-kilogramowym guzem

W tej sytuacji priorytetem stał się stan zdrowia Henry`ego. Valerie konsultowała się z wieloma weterynarzami, żaden jednak nie chciał podjąć ryzyka i zoperować tak rozrośniętego guza. Dużą rolę grał tu także wiek zwierzęcia - Henry nie był młodym psem i lekarze obawiali się powikłań pooperacyjnych.

Podziel Przypnij Porzucony pies z 21-kilogramowym guzem

Znalazł się jednak weterynarz, który postanowił podjąć się ryzykownego zabiegu, aby pomóc psu. Operacja (sfinansowana z datków) powiodła się i Henry powoli odzyskuje siły oraz witalność zdrowego psa.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Porzucony pies z 21-kilogramowym guzem

Po okresie rekonwalescencji będzie gotów do adopcji - tym razem służby zadbają, by trafił do odpowiedzialnego i kochającego domu, do ludzi, którzy będą traktowali go jak pełnoprawnego członka rodziny.

A golden retriever with a 46-pound tumor who was found wandering alone on Newport Beach, apparently after being dumped,...

Opublikowany przez KTLA 5 News na 9 czerwca 2016