Wakacje, gorące chwile, niezapomniane przeżycia, kto o tym nie marzy? Wszyscy w okresie lipca i sierpnia planują wyjazdy z miasta, aby wypocząć z dala od zgiełku i hałasu. Co zrobić, jeżeli w naszym życiu towarzyszy nam najukochańszy pupil?

Podziel Przypnij Pies w drodze!

Oczywiście zabieramy go ze sobą. Jest jeden problem, zwierzęta nie najlepiej znoszą podróż samochodem, dlatego należy je dobrze przygotować do tej wyprawy.

Lato to przede wszystkim czas upałów a w aucie (zwłaszcza bez klimatyzacji) może być naprawdę gorąco. Właściciel musi się zatroszczyć o to, aby zwierzak miał miskę z wodą i ulubionymi przysmakami.

Najistotniejsze są postoje - najlepiej co 2 godziny. Podczas przystanku zwierzak będzie mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne i zaczerpnąć odrobinę ruchu.

W prawie drogowym nie ma specjalnych ustaw dotyczących przewożenia psa w samochodzie. Jednak można je samemu stworzyć, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zwierzaka najlepiej jest przewozić na tylnym siedzeniu, zostały stworzone specjalne maty do tego służące, przypominające hamak oraz pasy i okulary dla psa, jeśli ten lubi wyglądać przez okno. W przypadku większych psów i odpowiednich samochodów, pupila można przewozić w bagażniku.

Zobacz też sesję szczęśliwych psiaków w podróży