Swoim wyglądem przypomina postać dzwonnika z katedry Notre Dame, dlatego otrzymał imię Quasimodo. To ok. 5 letni owczarek niemiecki (German Shepherd Dog), który został porzucony przez swoich właścicieli. Został znaleziony przez lokalną fundację i trafił do schroniska w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych, a kiedy trochę doszedł do siebie, zaopiekowała się nim organizacja charytatywna Secondhand Hounds z Eden Prairie w stanie Minnesota. Pierwsze kroki psiaka w schronisku uwieczniono na krótkim filmiku.

Podziel Przypnij Pies Quasimodo

Quasimodo swój nietypowy wygląd zawdzięcza bardzo rzadkiej wadzie genetycznej, jest to tzw. syndrom krótkiego kręgosłupa. Do tej pory zdiagnozowano ten syndrom u kilkunastu psów na świecie.

Podziel Przypnij Pies Quasimodo

Kręgosłup psiaka jest poskręcany i brakuje mu kilkunastu kręgów. Przez to narządy wewnętrzne nie mają wystarczająco miejsca i są bardzo ściśnięte.

Podziel Przypnij Pies Quasimodo

W wyjątkowym ciele, biło od zawsze wyjątkowe serce i choć psiak przebywa obecnie w domu tymczasowym, jego opiekunowie są pewni że szybko znajdzie kochający dom.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Pies Quasimodo

Mówią o nim „słodki chłopak o wielkim sercu”. Ale zanim oddadzą go w czyjeś ręce, będą musieli dokładnie przyjrzeć się potencjalnym właścicielom Quasimodo.

Podziel Przypnij Pies Quasimodo

Short Spine Syndrome czyli syndrom krótkiego kręgosłupa nie zagraża życiu psiaka, ale należy zwracać na niego większą uwagę niż na zdrowego psa oraz poświęcać mu nieco więcej czasu. Kiedy będzie starzy, mogą wystąpić u niego problemy z pracą narządów wewnętrznych, dlatego przyszły właściciel musi być przygotowany na poświęcenie, opiekę i wydatki.

Podziel Przypnij Pies Quasimodo

Chcesz śledzić losy Quasimodo? Zajrzyj na jego FB. Quasi The Great