Oto suczka o imieniu Estrella z peruwiańskiego miasta Tingo Maria. Sąsiedzi mówią o niej "pies kangur" ponieważ go przypomina - porusza się na tylnych łapkach. Przednie straciła w wyniku wypadku. Niepełnosprawność jednak w niczym jej nie przeszkadza. Jest bardzo radosnym psem i uwielbia się bawić.

Estrella ma półtora roku temu. Poprzedni właściciele wyrzucili ją na ulicę z powodu jej niepełnosprawności. Na szczęście znalazła się para - Ivan Escobar i Elva Carhuaz, którzy ją przygarnęli pod opiekę tymczasową. Para prowadzi schronisko dla zwierząt w Tingo Maria w Peru, do którego sunia trafiła z ulicy.

Podziel Przypnij Pies na dwóch łapach

Gdy tylko Estrella trafiła za psie kratki, więcej ludzi zaczęło odwiedzać schronisko, ponieważ każdy podziwiał zaradność i radość życia psiaka. Szybko ustawiła się kolejka chętnych do adopcji, dlatego właściciele schroniska mieli ciężki orzech do zgryzienia.

Podziel Przypnij Pies na dwóch łapach

Wybrali dla niej dobry dom, a nowi właściciele często odwiedzają stare miejsce razem z pieskiem, ponieważ dzięki temu zainteresowanie schroniskiem jest zwiększone i prowadzący je mogą zebrać więcej środków na zwierzaki.

Oprócz tego Estrella zwraca uwagę na los niepełnosprawnych zwierząt i uświadamia ludzi, że niepełnosprawne psy nie są gorsze, że są to takie same zwierzęta jak pełnosprawne - do pokochania.

NIE PRZEGAP