Ta historia przypomina prawie bajkę Disneya... Papuga o imieniu Nigel, która mieszkała w Kalifornii ze swoim panem Darrenem Chickiem, zaginęła na 4 lata. Nie wiadomo, gdzie była, co robiła ani z kim miała do czynienia. Udało się jej jednak powrócić po tak długim czasie do swojego pierwotnego właściciela, ale okazało się, że mówi po hiszpańsku! A wcześniej używała angielskiego z brytyjskim akcentem.

Podziel Przypnij Papuga wróciła po 4 latach i mówi po hiszpańsku!

Do szczęśliwego powrotu przyczyniła się przypadkowa kobieta - Teresa Micco, której również zaginęła bardzo podobna papuga (Benjamin) i która szukała swojej zguby za pomocą różnych ogłoszeń. Wkrótce skontaktowała się z nią para prowadząca salon piękności dla psów. Ptak podobno pojawił się przy wejściu do ich domu i zaczął nawet zagadywać: "Hello? Hello?". Najpierw myśleli, że to jakiś człowiek, który dobija się do drzwi. Kiedy jednak zajrzeli na zewnątrz, tam siedziała tylko papuga...

Zabrali ptaka do swojego salonu i trzymali go tam w małej klatce, żeby nie uciekł. Nigel, jak się później dopiero okazało, był bardzo wesoły, ciągle śpiewał albo gadał, a nawet szczekał, naśladując psy. Zadawał też pytania po hiszpańsku. I choć właściciele salonu piękności dla psów zaczęli się pomału przywiązywać do nowego zwierzaka, to zdawali sobie też sprawę, że prawdopodobnie należy do kogoś innego. Kiedy przeglądali ogłoszenia w internecie, znaleźli te umieszczone przez Teresę Micco.

Podziel Przypnij Papuga wróciła po 4 latach i mówi po hiszpańsku!

Kobieta przyjechała i użyła skanera do mikrochipów, aby sprawdzić, czy to na pewno jej ptak. Okazało się, że choć Nigel wygląda prawie identycznie jak Benjamin, to niestety nim nie jest. Trochę zawiedziona Micco postanowiła jednak, aby odnaleźć prawdziwego właściciela papugi. Mikrochip nie zawierał bezpośrednich informacji, które by w tym pomogłyby, ale jak na ironię to właśnie ona, z zawodu weterynarz, umieściła dokładnie ten mikrochip w tym ptaku w 2006 roku. Dzięki zapisom sprzedaży urządzenia udało się jej dotrzeć do sklepu zoologicznego Animal Lovers, gdzie właściciel przeszukał z kolei własne archiwum i dał jej dwa numery telefonu oraz adres do potencjalnego właściciela papugi.

Podziel Przypnij Papuga wróciła po 4 latach i mówi po hiszpańsku!

Kobieta najpierw próbowała się skontaktować telefonicznie, ale numery nie były już aktualne. Mocno zdeterminowana pojechała pod dany adres i zapukała do drzwi. Kiedy mężczyzna otworzył, zapytała: "Czy nie zgubiłeś papugi?". Zaskoczony Darren Chick odpowiedział: "Nie", ponieważ pomyślał, że chodzi jej o ostatnie wydarzenia. Micco jednak się nie poddawała i wyjaśniła dokładnie, o jaką papugę jej chodzi...

Wszystko skończyło się szczęśliwie dla Darrena Chicka i Nigela. Teresa Micco umieszczała przez 9 miesięcy ogłoszenia o swojej własnej zaginionej papudze i odnalazła 5 innych podobnych ptaków, którym pomogła odnaleźć właścicieli. Do tej pory nie udało się jej odzyskać Benjamina, ale nie traci nadziei. Jaka sama mówi - dobra karma musi do niej wrócić.

Trzymamy kciuki!

NIE PRZEGAP