Wydawało się, że sytuacja jest opanowana i nikomu nic się nie stało, jednak prawda była zupełnie inna. [p]Otóż pewnego dnia w jednym z brytyjskich ogrodów przy domku wybuchł pożar, okoliczni mieszkańcy robili wszystko, aby go ugasić. Sytuacja szybko została opanowana. Wszyscy myśleli, że nikomu nic się nie stało, niestety po chwili do ich uszu dotarły piski dobiegające spod sterty gruzu.
Podziel Przypnij Odrodziła się jak Feniks z popiołów
Okazało się, że była to drobna koteczka, która niestety została dotknięta przez płomienie. Potrzebowała natychmiastowej pomocy. Ranny zwierzak, nazwany potem Phoenix, natychmiast trafił w ręce weterynarzy. Miała oparzone uszy, łapy, ogon i pyszczek. Lekarze nie byli pewni, czy uda im się ją uratować.

W pierwszej kolejności weterynarze ochłodzili skórę kotka, nawilżyli i podali mnóstwo leków przeciwbólowych. Niestety, stan kota z dnia na dzień stawał się coraz gorszy.

Podziel Przypnij Odrodziła się jak Feniks z popiołów
Weterynarz potwierdził, że poparzenia Phoenix są efektem bezpośredniego kontaktu z ogniem i dlatego też urazy wyjdą dopiero kilka dni od tragicznego w skutkach zdarzenia. Początkowo futro zwierzaka będzie wyglądać na nadpalone, a dopiero z czasem zacznie wypadać – powiedział właściciel kota.
Podziel Przypnij Odrodziła się jak Feniks z popiołów
Kotka dzielnie walczyła o życie, widać było, że nie podda się tak łatwo. Wygrała! Ostatecznie stan zdrowia kotki zaczął się poprawiać. Pomimo wielu urazów i tragicznego wyglądu zwierzaka, Phoenix wydawała się cały czas bardzo radosna i kochająca.
NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Odrodziła się jak Feniks z popiołów
Aktualnie, nie da się ukryć, że Phoenix wygląda dość oryginalnie, futro na jej powiekach wciąż nie odrosło. Nie zmienia to faktu, że mimo tego, co przeszła, wciąż jest niezwykle słodkim kociakiem!
Podziel Przypnij Odrodziła się jak Feniks z popiołów
Jak relacjonuje właściciel kotka, cieszą ją najmniejsze drobiazgi. Uwielbia jeść, bawić się i potrafi kochać, jak mało który kot. Mamy nadzieję, że jej wygląd nie będzie odstraszał innych ludzi, ponieważ na to nie zasługuje.