Jethro był pięknym owczarkiem niemieckim, służącym w policji w Ohio. Pracował z nim oficer Ryan Davis, a wszyscy dobrze znali, bardzo cenili i lubili psa. Był bardzo waleczny i zaangażowany w to, co robił. W swoim psim, prywatnym życiu był zwykłym psiakiem i pupilem rodziny Ryana. Miał swojego psiego brata Armina - emerytowanego psa policjanta, z którym uwielbiał się bawić. Był także najlepszym przyjacielem 14-letniej córki oficera Davisa.

Pewnego dnia, Jetro pełnił służbę wraz ze swoim panem, kiedy otrzymali zgłoszenie o napadzie na sklep. Wyruszyli razem na akcję, ale nie wiedzieli, jak bardzo będzie ona niebezpieczna... Kiedy wkroczyli do sklepu, złodziej jeszcze tam był. Ukrył się za ladą i zaczął strzelać, kiedy dzielny duet wkroczył do akcji. Pierwsze kule zmierzały wprost w Ryana, który zdążył wystrzelić, ale nie zdążyłby się nigdzie skryć. Dzielny Jetro skoczył przed niego i wziął na siebie 3 pociski, które wystrzelił złodziej. Dostał w głowę, szyję i mordkę... Upadł cały zakrwawiony, ale udało mu się osłonić swojego Pana, który postrzelił i unieruchomił złodzieja.

Psa zabrano czym prędzej do weterynarza, jednak ten niewiele był już w stanie zrobić. Rany psa były zbyt rozległe... Rozpacz ogarnęła wszystkich, stracili najlepszego przyjaciela i kompana, ale przede wszystkim dzielnego psa policjanta. Jak powiedziała zrozpaczony Ryan:

Nikt mi go nie zastąpi, straciłem cząstkę swojego serca...

Podziel Przypnij Oddał życie, aby ochronić swojego Pana

Na uroczyste pożegnanie bohaterskiego Jethro, który zginął podczas służby, ratując życie swojemu przewodnikowi przybyło ponad 100 psów policyjnych ze swoimi przewodnikami, setki policjantów i ich rodzin. Wszyscy wzięli udział także w pochodzie pożegnalnym.

Pies w dniu swojego pogrzebu kończył dokładnie 3 lata. Został pochowany na specjalnym cmentarzu dla psów niedaleko miejsca swojej pracy.

Video z pogrzebu Jethro