Kiera, zwana także KK to sunia rasy chart angielski (whippet), która mieszka w Aylestone w Anglii. Psina straciła wzrok w wyniku choroby. Jej właściciele zrobili wszystko, co w ich mocy, aby ich pupilka widziała, jednak nie udało się zatrzymać choroby... Ani przez sekundę nie pomyśleli jednak o tym, że psa mogliby uśpić z powodu ślepoty. Wielu ludzi jednak w takiej sytuacji porzuca swoje czworonogi czy wręcz prosi weterynarza o uśpienie... Może opisana tu historia sprawi, że uratujemy choć jednego psa, dlatego prosimy - PODZIELCIE SIĘ NIĄ, UDOSTĘPNIJCIE JĄ DALEJ...

Kiera pomimo tego, że nie widzi, jest szczęśliwa i cieszy się życiem. Jej towarzyszami są piesek Buddy i królik Oreo. Ani jej, ani jej towarzyszom czy właścicielom nie przeszkadza to, że nie widzi. Po prostu cieszą się, że żyje i jest z nimi. Została nawet ambasadorką niewidomych psów.

Podziel Przypnij Nie usypiaj psa, który stracił wzrok

Kiera została adoptowana, a kiedy miała prawie dwa lata, zaczęły się jej problemy z jej wzrokiem. Okazało się, że powodem jest wada genetyczna, powodująca bolesne dolegliwości oczu, a prowadząca koniec końców do ślepoty.

Podziel Przypnij Nie usypiaj psa, który stracił wzrok

Właściciele i weterynarze rozpoczęli trudną walkę o wzrok Kiery, próbując różnych leków i metod terapii. Kiera jednak bardzo cierpiała, ponieważ oczy piekły, puchły, bolały i ropiały. Pies tarł głową o wszystko co było na jego drodze, aby tylko trochę ulżyć sobie w cierpieniu.

Ulgę psiakowi mogło przynieść tylko usunięcie gałek ocznych. Widząc jak ukochany pupil się męczy, właściciele Kiery podjęli trudną decyzję o operacji. Bardzo się bali zabiegu i tego jak psiak poradzi sobie w trakcie i po zabiegu.

Szybko zapomnieli jednak o swoich obawach, ponieważ Kiera po operacji szybko dochodziła do siebie. Sunia odzyskała dawną radość i energię, wolne spacery szybko zamieniły się w biegi razem z psimi przyjaciółmi. Ludzie, którzy widzą Kierę po raz pierwszy nawet nie domyślają się, że nie widzi, a Ci, któzy ją znają nie dowierzają temu - tak cudownie sobie radzi.

Podziel Przypnij Nie usypiaj psa, który stracił wzrok

Właścicielka Kiery prowadzi na FB grupę "The touch of sight", na której dodaje posty ze zdjęciami Kiedy oraz historie innych niewidomych i szczęśliwych psiaków. Chce w ten sposób pokazać ludziom, że niewidomy pies może być szczęśliwy oraz niemal równie sprawny jak pies widzący.

„Skoro psy opiekują się niewidomymi, to czemu my, ludzie, nie mamy zajmować się ślepymi psami? Proszę, nie usypiajcie swoich psów tylko dlatego, że oślepły! One też cieszą się życiem!”

NIE PRZEGAP

Filmik ze zdjęciami Kiery

Przeczytaj też o naszym jednookim kocurku Piracie