W konkursie na najbrzydszego psa świata, organizowanym w Petalumie w Kaliforni, zwyciężyła sunia o imieniu Sweepee Rambo - mieszaniec ras chihuahua i grzywacz chiński. Nagrodą za pierwsze miejsce była suma 1500 dolarów! 17-letnia sunia pokonała 16 innych uczestników. Jej właściciel wygraną przeznaczy na jej leczenie - na dziąsłach jego ukochanej pupilki pojawił się guz.

Konkurs na najbrzydszego psa świata jest organizowany w Ameryce już po raz 28 i zjeżdżają na niego uczestnicy z całego kraju, którzy chcą zaprezentować swoje ukochane psy.

Sweepee Rambo o tytuł „World's Ugliest Dog” walczyła po raz trzeci i tym razem udało jej się urzec sędziów. Psinka jest ślepa, musi używać pieluszek dla psów i ma kłopoty z poruszaniem się. Jej pan wszędzie nosi ją jednak na rękach. Jest dla niego najukochańszym i najbardziej urodziwym psem - w życiu nie zamieniłby jej na żadnego innego psa.

Podziel Przypnij Najbrzydszy pies świata 2016

Dobrze, że taki konkurs jak "World's Ugliest Dog" ma miejsce, ponieważ na nim nie dyskryminuje się psiaków ze względu na ich "nierasowy" wygląd czy brak rodowodu. A prawda jest taka, że ludzi nie przyciągają psiaki brzydkie, stare, chore, nierasowe - tych w schroniskach jest najwięcej i niektóre z nich nigdy nie znajdują domu.

Promowanie czworonożnych brzydali ma sens, ponieważ może sprawić, że miłośnicy zwierząt zwrócą na nie uwagę i jakaś ich część trafi do kochających domów. A Wy jak sądzicie?

Video z tegorocznego konkursu

Najbrzydszy pies świata 2016

Podziel Przypnij Najbrzydszy pies świata 2016

Sweepee Rambo - 17-letnia sunia, mieszaniec ras chihuahua i grzywacz chiński

NIE PRZEGAP

Najbrzydszy pies świata 2015

Podziel Przypnij Najbrzydszy pies świata 2016

Quasi Modo to 11-letni mieszaniec pit bulla i owczarka holenderskiego

Inny uczestnik konkursu

Podziel Przypnij Najbrzydszy pies świata 2016

Elwood, mieszaniec grzywacza chińskiego i chihuahua