Na jednej z posesji w Krakowie był przywiązany do opony pies. O tej sytuacji zostali poinformowani pracownicy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KTOZ). Osoba zgłaszająca poinformowała też, że zwierzę jest głodne i spragnione. Kiedy Inspektorzy KTOZ udali się na miejsce, przekonali się, że piesek potrzebuje pomocy.
Podziel Przypnij Kundelek był przywiązany do dwóch olbrzymich opon
Jednak jego sytuacja nie była aż tak dramatyczna, jak mogło wynikać z pierwszych doniesień. Kundelek był przywiązany do dwóch olbrzymich opon ponad trzymetrowym łańcuchem, na szyi miał obrożę, a obok - miskę z czystą wodą. Pies nie miał budy, jednak był uwiązany w cieniu dosyć potężnego drzewa, co chroniło go przed ewentualnym przegrzaniem.
Podziel Przypnij Kundelek był przywiązany do dwóch olbrzymich opon
Początkowo Inspektorzy próbowali skontaktować się z właścicielami posesji, na której był przywiązany pies, jednak nikt się nie odzywał, więc zostawili w skrzynce wezwanie do kontaktu. Gdy nikt na nie nie odpowiedział ani tego, ani następnego dnia, przedstawiciele Towarzystwa postanowili ponownie sprawdzić, co się dzieje z psem. Tym razem udało im się skontaktować z osobami, pod których opieką znajdował się zwierzak. Jak się okazało, w domku mieszkała para schorowanych starszych ludzi, którzy zostali obarczeni obowiązkiem, z którym nie potrafili sobie poradzić. Przyznali, że syn jest w szpitalu, a kiedy z niego wyjdzie, nie będzie w stanie zająć się psem. Samym zaś rodzicom zdrowie nie pozwala, aby mogli zając się pieskiem. Nie mają siły na spacery i zabawy – to energiczny młody pies, który wymaga uwagi i opieki.
Podziel Przypnij Kundelek był przywiązany do dwóch olbrzymich opon
Po długich rozmowach ustalono, że w tej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie oddanie pieska, który nosi imię Nero do schroniska. Tam, po odbyciu kwarantanny, pies będzie czekał na nowego właściciela. Wszyscy są pewni, że piesek szybko znajdzie nowy, kochający dom, bo (jak podkreślają Inspektorzy) czworonóg ma w sobie dużo psiej radości, młodzieńczej pasji i zdrowia!
NIE PRZEGAP