Kot ma obcięte uszy i wywinięte powieki. Jest wystraszony i boi się człowieka, nic dziwnego, bo prawdopodobnie to człowiek wyrządził mu taką krzywdę. Wolontariusze Help Animals podejrzewają, że ktoś musiał się kotem zabawić, chciał zmienić jego wygląd i widocznie to, co uzyskał, nie spodobało się, wiec postanowił kota porzucić.
Podziel Przypnij Kto to zrobił?!
Kot został znaleziony we wsi Chojno pod Kaliszem. Musiał długo się błąkać, jest wygłodzony, odwodniony, linieje i ma świerzb.
Podziel Przypnij Kto to zrobił?!
Do końca jeszcze nie wiadomo czy to bestialski czyn, czy stan tego kota wynika z choroby. Jak twierdzą weterynarze, wywinięte powieki mogą świadczyć o bardzo silnym zapaleniu spojówek, ale lekarzom weterynarii trudno wytłumaczyć, dlaczego kot ma obcięte uszy. Ciecia są bardzo symetryczne, są zrobione fachowo, czyli wychodzi, że przez lekarza, ale jaki był powód, tego nawet lekarze nie są w stanie wyjaśnić.
Podziel Przypnij Kto to zrobił?!
Obrońcy Praw zwierząt z Kalisza oferują 1000 zł nagrody za wskazanie właściciela lub sprawcę okaleczenia kota. [p]Nawet jeśli jest to spowodowane chorobą i kot był przez jakiś czas leczony to dlaczego trafił na ulicę? Z tego będzie musiał się wytłumaczyć właściciel przed policją.
NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Kto to zrobił?!
Mamy nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i ktoś zapłaci za to, co zrobił temu biednemu zwierzakowi.