Na stronie Adventurecats.org zaprezentowane są różne przygody kotów i ich właścicieli. Są one dowodem na to, że kot nie musi być zwierzakiem który tylko siedzi w domu. To świetny towarzysz podróży, ciekawy świata, odważny i bardzo przyjacielski. Poprzez to, że ludzie chętnie dzielą się historiami o swoich pupilach podróżnikach, przełamują mity i stereotypy o kotach jako zwierzakach fałszywych, złośliwych, nie dbających o czystość, wiecznie siedzących w domu czy śpiących. To z kolei może przełożyć się - i taką mam nadzieję, na zwiększenie liczby adopcji kotów ze schronisk.

A teraz zapraszam - zobaczcie kocich podróżników w akcji!

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Kuli został adoptowany z hawajskiego schroniska dla zwierząt . Stracił oko z powodu zakażenia, ale nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu. Wręcz przeciwnie! Przełamał się i polubił wodę, a także surfowanie na desce. Sam na nią wchodzi i domaga się pływania :)

Zdjęcie Alex Gomez i Krista Littleton

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Właściciele Yuki uratowali ją jako małego kociaka, którego ktoś wyrzucił do rzeki... Maluch miał złamaną łapkę, ale nie przeszkadzało mu to w podróżach. Od małego był zabierany w nosidełku w różne, ładne miejsca. Teraz nie ma już gipsu, jego łapka jest całkowicie sprawna i... podróżuje dalej. Chodzi z właścicielami po górach, pływa łódką, spi w namiocie.

Zdjęcie Nathalia Valderrama Méndez

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Quandary Q Lotus Lady złamał piszczel. Teraz jest już w pełni sprawny i spędza dni na wędrówkach razem ze swoimi właścicielami po górach. Tutaj zdjęcie z Rocky Mountains.

Zdjęcie Erin Verplaetse

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Ren często wyrusza łódką na połowy ze swoim Panem. Uwielbia te ich wyprawy. Zwykle siedzi na dziobie łodzi i wypatruje ryb, reaguje gdy ryba zaczyna brać, a najbardziej, kiedy uda się coś złowić :)

Zdjęcie Mason Peters

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Shade to kot, który uwielbia się wspinać. Nie robi oczywiście tego sam, tylko przy asekuracji człowieka.

Zdjęcie Alyse - Bet Avery

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Georgie odwiedziła już 16 krajach i na tym nie planuje przestać.

Zdjęcie Jessica Johnson

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Kotom podróżnikom nie straszna dzicz miejska i tłok. Oto Gandalf , głuchy Cornish Rex, którego często można spotkać na spacerach u ujścia rzeki Brisbane. (Brisbane – miasto w Australii, stolica stanu Queensland, położone nad Oceanem Spokojnym u ujścia rzeki Brisbane).

Zdjęcie Martin Henrion

Podziel Przypnij Koty podróżnicy

Emma Deans została przyjęta ze schroniska w Michigan, ale z tego miejsca ona i jej właściciele szybko przenieśli się na pustkowia Alaski. Ten nieustraszony kot uwielbia podróżować w plecakach, na ramionach swoich właścicieli oraz w rowerowych koszykach. Zdjęcie: Nicole Gaunt