Wydaje Ci się, że znasz swojego kota? Jego zachowanie nie jest Ci obce i doskonale wiesz co oznacza? Więc zapewne nie zdziwi Cie kilka faktów, jakie przygotowaliśmy w liście poniżej, gotowi?

1. Uniesiony pionowo ogon kota oznacza, że pupil cieszy się z widoku swojego właściciela i chce się w ten sposób przywitać.

2. Kociak, przewracając się na plecy jest zrelaksowany, czuje się bezpiecznie i zamiast głaskania po brzuchu chce, aby pogłaskać go po głowie. Koty pogłaskane po brzuchu mogą odwdzięczyć się solidnym podrapaniem.

3. Typowe pomruki wydawane przez pupila mogą oznaczać, że zwierzak jest niezadowolony, że cierpi.

4. Kot który kładzie uszy płasko na głowie, sugeruje w ten sposób, że się boi i potrzebuje się gdzieś ukryć. Wyciąganie przerażonego kota na siłę z bezpiecznego kąta, w którym się schronił, aby go pocieszyć, wzmaga tylko strach i zdenerwowanie zwierzaka.

5. Koty sygnalizują stres również poprzez oblizywanie pyszczka. Ludziom zazwyczaj wydaje się, że zwierzak prosi w ten sposób o jedzenie lub picie. Takie zachowanie może także oznaczać problemy żołądkowe naszych ulubieńców.

6. Nasze mruczki pozostawiają ślad swojej bytności ocierając się o napotkane powierzchnie. Choć ocieranie się o nogi odbieramy zazwyczaj jako formę czułego powitania lub prośbę o pieszczoty, koty zazwyczaj chcą po prostu pozostawić swój zapach na właścicielu, który – wracając z zewnątrz – pachnie inaczej.

I jak? Wiedziałeś o tym?

Prawdą jest, że kocia mowa ciała jest subtelniejsza niż psia, dlatego może być trudniejsza do odczytania i prawidłowego zrozumienia. Każdy właściciel kota powinien uważnie obserwować swojego pupila, by zauważyć komunikaty świadczące o tym, jak on się czuje. Koty to typy samotników i raczej nie lubią nadmiernych czułości. Jeżeli naprawdę chcemy, by nasz kot był szczęśliwy, spróbujmy nauczyć się języka jego ciała i zwracajmy większą uwagę na to, co chce nam przekazać. Błędna interpretacja wysyłanych przez niego sygnałów może sprawić, że ulubieniec będzie nas unikał, a zamiast sprawić mu radość i przyjemność – zdenerwujemy go i narazimy na dyskomfort.

Podziel Przypnij Kocia mowa ciała