Koty niewidome, niedowidzące, z jednym oczkiem... Przez część świata skreślone. Jako ułomne, niepełnowartościowe, nieładne, kalekie, jako takie którym lepiej byłoby ulżyć w cierpieniu i uśpić… ale na przekór tej części świata zrodziła się nowa idea - projekt mający na celu promowanie adopcji właśnie kotów niewidomych i niedowidzących. Znalazła się garstka ludzi (w dużej mierze wolontariuszy działających we współpracy z fundacjami, stowarzyszeniami i schroniskami dla zwierząt w całym kraju), którym przyświecała idea pomocy kotom widzącym świat sercem. We własnym zakresie zdobywali oni środki na pokrycie kosztów leczenia i utrzymania potrzebujących kotów, które zostały przez świat skreślone ze względu na swoją ułomność. Dzięki tym Ludziom o wielkich sercach, 3 października 2012r. powstał fanpage Ja Pacze Sercem, a dzień później strona www.japaczesercem.pl. Decyzja o utworzeniu fanpage’a zapadła dokładnie w rocznicę śmierci Św. Franciszka z Asyżu (3 października), patron zwierząt czuwał więc nad wszystkim :)

Na stronę oraz na facebooka wolontariusze zaczęli dodawać zdjęcia oraz informacje. Zdawali sobie jednak sprawę, że temat adopcji kotów niewidomych i niedowidzących nie będzie nigdy modny ani popularny. Wierzyli, że znajdzie się grupa osób, które wesprą ich działania i będą uczestniczyć w życiu tej społeczności.

Po ok. 2 miesiącach funkcjonowania "Ja Pacze Sercem" zrzeszało prawie 1000 osób, a swoim zasięgiem docierała do ponad 200 tysięcy potencjalnych odbiorców. Obecnie - po ok. 2,5 roku działalności fanpage lubi ponad 7000 osób i liczba ta stale rośnie.

Główna idea utworzenia strony została zawarta w pierwszym opublikowanym wpisie: "Jesteśmy po to, aby uczyć i oswajać... ludzi. Aby nie bali się kotów niewidzących. Jesteśmy po to, aby szukać i znajdować... domy. Domy z kochającymi ludźmi, ciepłym posłaniem i pełną miską. Jesteśmy po to, aby pokazywać szczęśliwe koty… bo kot niewidzący nie jest kaleką, ale kotem, który tak samo cieszy się życiem, który tak samo kocha i tak samo potrzebuje TWOJEJ MIŁOŚCI. Zaglądnij do nas, może właśnie tutaj znajdziesz przyjaciela na całe życie?”

"Ja pacze sercem" ma na swoim koncie pomoc w zbiórkach pieniędzy na leczenie i operacje zwierzaków, ale przede wszystkim popularyzację tematu kotów niewidomych i niedowidzących i ich udane adopcje.

W galerii zatytułowanej „Nasze historie” znaleźć można historie kotów niewidomych i niedowidzących, przesłane przez ich opiekunów.

Tutaj dowiesz się:

- Jak można pomóc?

- Co trzeba wiedzieć o adopcji ślepaczka?

- Jakie kotki szukają domu?

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do społeczności "Ja pacze sercem". Nie bójcie się kotów niewidomych, one widzą więcej niż zwykłe koty!

Zobacz też niesamowitą historię niewidomej kotki i tematy: dlaczego warto adoptować dorosłego czy niepełnosprawnego kota? oraz jakiego zwierzaka ze schroniska adoptować?

Podziel Przypnij Jakiego kotka adoptować? Zdecyduj sercem!