Codziennie w miastach i miasteczkach na całym świecie, setki psów zostaje porzuconych przez swoich właścicieli. Ich smutne oczy pytają: „Dlaczego ja?", "Co zrobiłem źle?", Dlaczego mnie zostawiłeś?"... Gdy na dworze jest ciepło, przetrwać łatwiej, ale kiedy przyjdą chłody, ciężko o pożywienie, schronienie, ciepły kąt... Dlatego późną jesienią i zimą, zwracajmy szczególną uwagę na porzucone zwierzęta - nie bądźmy obojętni!

Eldad Hagar z organizacji Hope for Paws z Los Angeles codziennie ratuje bezdomne zwierzaki, a o akcjach ratunkowych można przeczytać na ww. stronie. Teraz można też obejrzeć uratowane przez organizację psiaki w filmiku poniżej, a także przeczytać apel jednego z internautów. Zwraca się on do całej ludzkości o pomoc zwierzakom w obliczu nadchodzącej zimy. Bo choć w Los Angeles średnia temperatura w zimie nie spada najczęściej poniżej 10 stopni, to w innych częściach Stanów Zjednoczonych zdarza się ona dużo niższa, podobnie jak w wielu miejscach na świecie.

Apel do całej ludzkości

Wraz z nadchodzącymi w Stanach Zjednoczonych i wielu miejscach na świecie chłodami jeszcze bardziej musimy niż zwykle pamiętać o naszych czworonożnych przyjaciołach. Tyle jest wszędzie bezdomnych psów, umęczonych życiem na ulicy, bez jedzenia i bez schronienia. Pamiętajcie, one polegają na nas, tak samo, jak my polegamy na nich. One tyle nam dają i nie oczekują w zamian niczego poza miłością. Jeśli możecie, odwiedźcie znajdujące się w okolicy schronisko dla zwierząt i zapytajcie, jak można pomóc żyjącym tam zwierzętom. Nie zawsze muszą być to pieniądze, czasem potrzebują one przede wszystkim miłości i uwagi”
.

Obejrzyj poniższy filmik, zobacz jak cierpią bezdomne psy, jak się boją, jakie mają smutne oczy i mordki... Zobacz też dalej - jak bardzo się zmieniają już po 24 godzinach od trafienia do ciepłego domu, pełnego miłości domu. Ich radość i wdzięczność jest nie do opisania! Są przeszczęśliwe...

A czy wiesz, że i Ty możesz na różne sposoby taką radość w psich oczach wywołać??? Nie kupuj, adoptuj!

Podziel Przypnij Jak zmienia się pies po 24 godzinach od trafienia ze schroniska do domu?