Zima, śnieg... Super warunki dla narciarzy. Ale podobnie jak oni, śnieg kochają także psy. Kopanie w śniegu, tarzanie, aportowanie, gryzienie śniegu - większość psiaków uwielbia to robić. I zmęczony pies, to szczęśliwy pies. Ale jak bawić się z nim zimą, kiedy aura nie sprzyja dłuższym spacerom?

Podziel Przypnij Jak bawić się z psem zimą?

Kopanie w śniegu

To zabawa, którą psy wprost uwielbiają! Warto wybrać się na taką zabawę w miejsce mniej uczęszczane przez ludzi, aby śniegu było dużo, a pies mógł się wyszaleć. Nie trzeba będzie go do kopania długo zachęcać.

Podziel Przypnij Jak bawić się z psem zimą?

Aport w śniegu

Wystarczy patyk, piłka czy inna ulubiona zabawka naszego pupila, a śnieg nie będzie stanowił przeszkody. Możesz także zorganizować szukanie zabawki w białym puchu. Przy takiej zabawie zabawkę warto wcześniej oznaczyć kolorowym sznurkiem na wypadek, gdyby zniknęła w śniegu, a psu nie chciało się jej szukać.

Podziel Przypnij Jak bawić się z psem zimą?

Wspólne lepienie psio-bałwana

Lepiliście kiedyś z psem bałwana? Jeśli nie, musicie spróbować. To świetna zabawa. Toczenie kul, szukanie patyków na ręce czy kamyków na oczy - w tym wszystkich pies może okazać się bardzo pomocny :) A jeśli bałwan może pójść na straty, możemy wykorzystać psie smakołyki i zrobić z nich np. oczy, uśmiech, guziki, a następnie pozwolić psu odebrać swoje nagrody za pomoc w lepieniu :) ps. pamiątkowe zdjęcie z lepienia obowiązkowe!

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Jak bawić się z psem zimą?

Łapanie śnieżek

Jeśli śnieg fajnie się leci, do aportu mogą posłużyć śniegowe kulki. Wielkość lepionych kul należy oczywiście dostosować do wielkości psa, a odległość rzutu do jego kondycji. Większość czworonogów wprost uwielbia łapać śnieżki i ta zabawa szybko im się nie nudzi. Pozwoli nam ona dobrze wybiegać pupila.

Podziel Przypnij Jak bawić się z psem zimą?

Przeciąganie liny

Jeśli mamy więcej niż jednego psa, możemy zaproponować pupilom przeciąganie liny. Dobra zabawa gwarantowana!