Tego uroczego niedźwiadka o imieniu Ka Wao łączy niezwykła wieź z kotem o imieniu George. Oboje znajdują się pod opieką Tajlandzkiej fundacji Wildlife Friend Foundation Thailand (WFFT), mającej na uwadze dobro zwierząt i edukację społeczeństwa na tematy związane z przyrodą.

"Matka niedźwiadka, Gallamair często zaprzyjaźniała się z kotami, więc jej młoda tak jakby odziedziczyła tę miłość do kotów” – przypuszcza Tom Taylor, pracownik WFFT. George przyjaźnił się z niedźwiedzią mamą już długo przed tym, jak Ka Wao przyszła na świat. Patrząc na nich ma się wrażenie, że te zwierzaki znają sie od lat i wcale nie widzą różnicy w wyglądzie pomiędzy sobą „Teraz cała trójka często siedzi obok siebie i razem je posiłki. Myślę, że dobrze się złożyło, że pojawił się trzeci członek klubu, George może teraz wyładować swoje nieposkromione pokłady energii” – dodaje Tom.

Warto zaznaczyć, że KA Wao nie powinna się była urodzić. Jej tata Kaka przeszedł wazektomię, aby zapobiec niepotrzebnemu rozmnażaniu. Fundacja walczy z niepotrzebną rozmnażaniem i hodowlą dzikich zwierząt w niewoli. Ka Wao udowodnił jednak, że operacja nie powiodła się. Dzięki temu Z George ma swój niedźwiedzi gang i na pewno nikt mu teraz nie podskoczy! ;)

Więcej informacji: wfft.org | Facebook

Podziel Przypnij Gang kota
Podziel Przypnij Gang kota
Podziel Przypnij Gang kota
NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Gang kota
Podziel Przypnij Gang kota
Podziel Przypnij Gang kota