Dwóch uczniów katolickiego gimnazjum w Lęborku znęcało się i zabiło kota. Nakręcili filmik, na którym wszystko widać...

Widać, jak jeden z chłopców rzuca kotem, który pada nieprzytomny na trawę. Nastolatek podbiega i go przydeptuje, krzycząc „ej, on jeszcze się rusza!”, następnie podnosi kota, sprawdzając, czy zwierzę jeszcze żyje i znowu nim rzuca. Drugi z nastolatków cały czas to nagrywa i komentuje.

Niestety nastolatkowie nie zostali w odpowiednim czasie ukarani. Dyrektor szkoły, ksiądz Dariusz Kowalczyk zapewniał, że film widział po raz pierwszy, gdy w tej sprawie pojawili się reporterzy programu TVN „UWAGA!”. Jednak uczniowie szkoły byli innego zdania. Mówili, że o wszystkim wiadomo było od dawna, a mimo to, przez co najmniej dwa tygodnie nie było żadnej reakcji ze strony władz szkoły. Dyrektor tłumaczył, że ten brak natychmiastowej reakcji wynikał najpierw z powodu przerwy świątecznej, później był odkładany ze względu na egzaminy gimnazjalne. Dopiero po trzech tygodniach zorganizowano apel, w którego czasie potępiono zachowanie chłopców!

Podziel Przypnij Dwóch uczniów katolickiego gimnazjum znęcało się i zabiło kota.

O całej sprawie nie poinformowano także kuratorium oświaty, które powiadomione zostało dopiero przez reporterów TVN. - Dyrektor powinien zareagować od razu po powzięciu takiej informacji i z jego działań powinno wynikać, że nie ma tolerancji dla tego typu zachowań wśród uczniów — mówi Romuald Bieniasz-Krzywiec ze słupskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Obecnie Kuratorium Oświaty przeprowadziło kontrolę w placówce, a policja prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Nie możemy dojść do siebie, skąd tyle zła mieści się w młodych ludziach. Co się okazało, jeden z chłopców, który dopuścił się tak okrutnego czynu ma w domu zwierzęta i się nimi opiekuje. Jego matka przyznaje, że wstydzi się tego, co zrobił jej syn, powiedziała, że zapisała go do poradni...

Całe nagranie możecie zobaczyć na stronie uwaga.tvn.pl