Wielokrotnie pisaliśmy o tym, dlaczego warto mieć psa i dlaczego warto posiadać kota. Przede wszystkim jednak zawsze optujemy za mądrym wyborem. Zwierzę to nie zabawka i zanim zdecydujemy się na adopcję/kupno kota, warto rozpatrzeć wszystkie "za" i "przeciw".

Podziel Przypnij Czy kot to na pewno zwierzę dla Ciebie

http://www.profascinate.com/cat-wine.html

Jeśli przywiązujesz dużą wagę do mebli, ubrań i innych rzeczy doczesnych zastanów się, czy na pewno chcesz wziąć pod swój dach kota. Kot jest drapieżnikiem o bardzo silnym instynkcie, który realizuje wielorako - m.in. poprzez drapanie. To nie tylko sposób na ostrzenie sobie pazurów, ale przede wszystkim pozostawianie swojego zapachu. Kot, jako zwierzę mocno terytorialne, potrzebuje drapania jak powietrza.

Podziel Przypnij Czy kot to na pewno zwierzę dla Ciebie

http://www.safebee.com/family/how-safely-trim-cats-claws

Koty lubią robić niespodzianki. Jeśli ty nie lubisz niespodzianek, zwłaszcza na dywanie i koło kuwety, przemyśl to, czy kot jest zwierzęciem dla ciebie. Kłaczki na dywanie lub podłodze, niespodzianka koło kuwety (trudno, czasem zdarza się nie trafić), sierść na świeżym praniu, a nawet robale, martwe myszy i ptaki w kapciach - kot to tylko zwierzę. Mądre, ale zwierzę. Nie da się ominąć natury łowcy, nie da się też wyeliminować fizjologii.

Podziel Przypnij Czy kot to na pewno zwierzę dla Ciebie

http://www.telegraph.co.uk/pets/cats-killing-birds/

Jeśli cenisz sobie porządek i lubisz mieć wszystko na swoim miejscu, kot najprawdopodobniej nie jest kompanem dla ciebie. Kocie poczucie przestrzeni i jej potrzeba jest rzeczą, ktorej człowiek nigdy nie pojmie w 100%. Kota można znaleźć w każdym, nawet najmniej odpowiednim miejscu - klawiatura komputera, kuchenne szafki, szuflada komody i wiele, wiele innych. Ciekawość, która powoduje futrzakami, każe im podejść, powąchać (czasem też podrapać i/lub spróbować zjeść) każdą nową rzecz, znajdującą się w zasięgu wzroku. Bez względu na to, czy mowa o nowej książce, pustym kartonie, czy nowym członku rodziny.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Czy kot to na pewno zwierzę dla Ciebie

http://roflzoo.com/curious-cats.html

Jeśli decydujesz się na kota, bo wydaje ci się, że jest przy nim mało obowiązków i w gruncie rzeczy zwierzak poradzi sobie sam, to bądź pewien, że kot nie jest dla ciebie. Mimo utartego przekonania, że koty to indywidualiści, którzy stronią od towarzystwa, kot jest zwierzęciem, któremu w warunkach domowych należy poświęcić dużo uwagi. Zabawa, czynności pielęgnacyjne i samo przebywanie ze zwierzakiem jest integralną częścią codziennego życia z kotem. Ich brak może prowadzić do problemów natury behawioralnej, stresu i nawet problemów zdrowotnych zwierzęcia.

Podziel Przypnij Czy kot to na pewno zwierzę dla Ciebie

http://www.mypets-blog.com/mypets-blog/richmond-pet-sitters-take-care-of-cats-in-your-home/