Nawet niewielkie ilości tych artykułów spożywczych mogą zakłócić pracę psich nerek. Są wśród nich między innymi winogrona, rodzynki, czekolada, orzechy makadamii, gotowana cebula oraz wszystkie produkty z kofeiną. Także nasiona jabłek i gruszek zawierają małe ilości arszeniku i mogą być zabójcze dla psów. Dlatego ostrzegamy: nie karm psa "ludzkim" jedzeniem! Zjedzenie przez naszego pupila tych zakazanych, może skończyć się tragicznie! Zobacz dlaczego pies nie może tego jeść…

Cebula - zawiera toksyczną substancję - tiosiarczan sodu, który może doprowadzić do anemii. Na czarnej liście jest także czosnek, którego powinno się unikać w diecie psa, mimo, że jest mniej groźny niż cebula.

Czekolada - zawiera teobrominę, która jest dla psów trująca. Dlatego nie wolno dawać psom czekolady.

Winogrona, rodzynki - posiadają substancje (do tej pory jeszcze niezidentyfikowaną), która działa drażniąco na przewód pokarmowy psa i toksycznie na jego nerki.

Orzechy Makadamia - posiadają toksyczne dla psów związki. Po spożyciu większej ilości, mogą pojawić się objawy zatrucia takie jak: drżenie mięśni, osłabienie i paraliż kończyn, wymioty, podwyższona temperatura ciała, przyspieszone tętno.

Kawa - kofeina jest dla psów bardzo szkodliwa, powodując poważne zaburzenia ciśnienia.

Alkohol - może spowodować zaburzenia w oddawaniu moczu, zmiany w funkcjonowaniu układu nerwowego, osłabienie odruchów, zmianę zachowania, utratę przytomności, zatrzymanie akcji serca, a nawet śmierć.

Surowe jajka - może zawierać bakterie salmonelli, która wywołuje zatrucie pokarmowe i dolegliwości żołądkowe.

Surowa ryba - zawierają trimetyloaminę, która może powodować bardzo ciężką anemię.

Owoce - a szczególnie niewskazane są cytrusy, awokado i winogrona!

Ziemniaki i pomidory zielone - psy bardzo ciężko trawią ziemniaki. Dodatkowo wpływają one negatywnie na układ nerwowy i moczowy.

Kości z kurczaka - nie wolno ich dawać psu, ponieważ są po rozgryzieniu bardzo ostre i mogą zrobić zwierzakowi krzywdę.

Mleko i produkty mleczne - dorosłe psy nie trawią laktozy, więc wypicie nawet małej ilości mleka może skończyć się biegunka.

Fasola, bób, gruboziarniste kasze - mogą powodować wzdęcia i nadmierną ilość gazów, które u psów są przyczyną skrętów żołądka i śmierci!

Szpinak, rabarbar, szczaw, pietruszka - mogą być przyczyną powstania kamicy nerkowej. Ogólnie powinno się unikać dawania psom zieleniny.

Pieczywo - psy źle trawią chleb. Powoduje on zaparcia i gromadzenie nadmiernej ilości gazów.[/p]

Tłuste mięso, wieprzowina - są zbyt ciężkostrawne dla psa.

Grzyby - posiadają toksyny niebezpieczne dla nerek i wątroby.

Ciasto drożdżowe - zjedzone przez psa w dużej ilości, może spowodować nawet pękniecie układu pokarmowego.

Gałka muszkatołowa - zawiera substancje, które mogą spowodować u psa drgawki.

Sól i proszek do pieczenia - mogą powodować skurcze mięśni.

Spleśniała żywność - zawiera mykotoksyny powodujące uszkodzenie wątroby i zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego.

Guma do żucia - wiele z nich zawiera słodzik - ksylitol – zabójczy dla psów. Powoduje on spadek poziomu cukru we krwi, co prowadzi do osłabienia, drgawek, a nawet śmierci zwierzęcia. Już jeden listek gumy z ksylitolem może spowodować śmierć psa ważącego 10kg.

Psy, nie powinny jeść wszystkiego co wpadnie im do pyszczka, ponieważ może się to skończyć złym samopoczuciem, a nawet śmiercią. Dlatego, jeśli nie wiesz, co może, a czego nie może jeść nasz pupil, wybierz się z nim do weterynarza, który na pewno dokładnie Cię poinstruuje.

To czego nie może jeść pies różni się od tego czego nie może jeść kot. Jeśli więc masz kota, zapraszamy do wpisu: Czego nie może jeść kot?

Podziel Przypnij Czego nie może jeść pies?
Podziel Przypnij Czego nie może jeść pies?