Co robić? Chcecie poznać odpowiedź? Otóż - zabierać je na spacery! Prawda, że to proste? Na pomysł wypożyczania psów turystom na spacery wpadli wolontariusze z lokalnego schroniska prowadzonego przez Maui Humane Society na Hawajach. Stworzyli oni program Beach Buddies (czyli po prostu plażowi kumple) i zajęli się jego promocją. [p]A czego o programie mogą się dowiedzieć turyści i jak są zachęcani do zabierania na spacery psów?
Podziel Przypnij Co robić, by bezdomne psy znajdowały nowe domy?
"Jesteś na wakacjach ale szukasz towarzystwa? Zabierz na spacer bezdomnego psa. Podaruj mu trochę ruchu i masę radości. Pozwól mu na wytchnienie od schroniskowej codzienności i pokaż mu trochę świata! Dzięki programowi prowadzonemu przez Maui Humane Society będziesz mógł dać upust swojej miłości do zwierzaków, a pies dzięki Tobie spędzi fajnie czas, czując że jest ważny, potrzebny i kochany. Aby wziąć udział w programie, wejdź na stronę [b][link=http://www.mauihumanesociety.org ]mauihumanesociety.org [/link][/b] i zapisz się, a my wybierzemy dla Ciebie plażowego kumpla na czterech łapach, wyposażymy cię w niezbędne na spacer rzeczy oraz mapę miejsc, które możecie odwiedzić".
[p]Jaki jest cel programu? Znalezienie psiakom domu. Program to uskutecznia pokazując psa światu - to zwiększa jego szansę na adopcję. Każdy pies podczas spaceru ma specjalną smycz z napisem "SZUKAM DOMU". Dzięki temu każda osoba, która spotka się z psem otrzymuje informację, że to bezdomniak z lokalnego schroniska oraz może się z psem bliżej poznać. Czworonóg w ten sposób może szybciej znaleźć dom wśród mieszkańców wyspy. Zdarzały się też przypadki adopcji przez turystów, którzy zauroczeni kompanami, nie chcieli się już z nimi rozstawać. W takich przypadkach wolontariusze ze schroniska pomagali zorganizować adopcję zagraniczną.
Beach Buddies!

Mahalo to Beach Buddies volunteer Darlene Rayhill of Ohana Films for taking shelter dog Hina out for a day of fun in the sun, and for putting together this short film. Hina's BIG SMILE says it all!Learn more about Beach Buddies here: http://www.mauihumanesociety.org/content/55023e863f81e/Beach_Buddies_Visitor_Program.html

Opublikowany przez Maui Humane Society na 6 październik 2016
Psy ze schroniska można zabierać na spacery w ramach programu w środy i piątki w godzinach od 10 do 15 - po wcześniejszym zapisie na stronie.
NIE PRZEGAP