Co rusz, trafiamy na zdjęcia i filmiki z psiakami w butach. No i właśnie o te buty dla psa chodzi. Czy są one psu konieczne, czy to tylko kolejna głupia moda, która zaraz minie? Czy pies się męczy w butach? Czemu chodzenie w butach służy? Przyjrzeliśmy się tematowi i zapraszamy Was do lektury.

Podziel Przypnij Buty dla psa

Skąd się wziął pomysł na buty dla psów? Oczywiście z potrzeby. Pies, któremu marzną łapy, niechętnie się porusza na spacerze, więc zimą, kiedy jest zimno i śnieżno, niechętnie wychodzi na spacery. Buty zakładane pupilowi zimą chronią jednak jego łapki przed solą, produktami chemicznymi sypanymi na jezdnie i chodniki, a także przed ostrym lodem. Psiaki, które mają dłuższą sierść między palcami, także odczują ulgę - w butach dostanie się śniegu pomiędzy palce im nie grozi.

Podziel Przypnij Buty dla psa

Buty przydadzą się także pupilowi na górskim szlaku, gdzie łatwo o skaleczenia - zabezpieczą psie poduszki. Będą także świetnym rozwiązaniem zaraz po urazie lub w przypadku kiedy psiak ma opatrunek, który powinien pozostać na swoim miejscu lub maść, której nie powinien zlizywać.

Podziel Przypnij Buty dla psa

Czy buty dla psa są szkodliwe? W ochronnych butach psy chodzą niechętnie, a niektóre wręcz odmawiają poruszania się. Nasze obawy co do butów mogą być słuszne, ponieważ pies ucząc się w nich chodzić, stawia łapy w inny sposób, niż do tej pory i może doznać kontuzji ścięgien lub stawów. A zatem przed zakupem butów dla psa, skonsultujmy się z weterynarzem.

NIE PRZEGAP
Podziel Przypnij Buty dla psa

Czy buty dla psa są konieczne? Oczywiście, że nie są. Ale łapy psa, szczególnie zimą, warto odpowiednio pielęgnować.

Pierwszym krokiem będzie wystrzyżenie sierści znajdującej się przestrzeniach międzypalcowych - aby nie zlepiał jej śnieg i nie pozostawały tam zanieczyszczenia. O pomoc można poprosić weterynarza lub skorzystać z usług psiego fryzjera czy groomera, ponieważ samemu ciężko taki zabieg wykonać i łatwo o skaleczenie psa.

Kolejny krok to spryskanie psich łapek przed spacerem specjalnym preparatem ochronnym lub posmarowanie ich wazeliną. Zadbajmy także o łapy psa po spacerze, myjąc je w wodzie - usuniemy błoto z solą, które często wywołują podrażnienia.