Przez ostatnich 12 lat Bruno codziennie przemierzał dystans 4 mil (ok 6,4 km), idąc do Longville w stanie Minnesota tylko po to, by przywitać się z mieszkańcami.

Pies skazany był na wędrówkę już od najmłodszych lat. Ponad dekadę temu na podjeździe Larry`ego LaVallee pojawił się mężczyzna z małym psiakiem. Znalazł go błąkającego się w obok posesji i wydedukował, że pies należy do rodziny LaVallee. Szczeniak jednak okazał się być przybłędą, ale Larry podjął decyzję, gdy tylko zobaczył psa - sprawa została przesądzona, szczeniak zamieszkał z Larrym i jego rodziną.

Podziel Przypnij Bruno - pies wędrownik od 12 lat

Spacery stały się pasją Bruna. Larry próbował nawet uwiązać go na łańcuchu, skończyłoby się to jednak tragicznie, ponieważ Larry o mały włos nie powiesiłby się podczas próby ucieczki. Jego właściciel szybko przyzwyczaił się do mieszkańców informujących go, że znaleźli jego psa, jeszcze szybciej przywykł do ciszy po drugiej stronie linii, kiedy to on prosił zaskoczone dobre dusze, by wypuścili Bruna, jako że pies doskonale poradzi sobie sam w drodze powrotnej.

Przez te wszystkie lata mieszkańcy Longville przyzwyczaili się do widoku Bruna spacerującego tu i tam. Pies najczęściej odwiedza ratusz, bibliotekę, miejscową lodziarnię, kilka biur oraz sklepy spożywcze, gdzie pracownicy zawsze mają dla niego coś pysznego.

Bruno do tego stopnia podbił serca mieszkańców, że został przez nich mianowany ambasadorem miasteczka!

Filmik o Bruno