Psy to najwierniejsze istoty na świecie. Niejednokrotnie pisaliśmy o bohaterskich czynach czworonogów, ale takiej historii jeszcze na pewno nie słyszeliście. Polo, bo o nim jest mowa, był kochanym i oddanym psiakiem. Erika z Baltimore miała go jeszcze przed pojawieniem się na świecie małej Viviany. Słodka dziewczynka zawładnęła sercami całej rodziny, w tym psiaka Polo.

Pies uwielbiał małą, nie odstępował jej na krok i to dzięki temu, mógł uratować jej życie. Otóż pewnego dnia Viviana była w pokoju na piętrze, gdy nagle w domu wybuchł pożar.

Podziel Przypnij Bohaterski pies uratował życie małej Vivian

Dziewczynka była uwięziona i nie można było się do niej dostać. Erika, matka dziewczynki, słyszała krzyk 8-miesięcznej córeczki, ale potężny mur ognia nie pozwalał kobiecie dostać się do pokoju. Pomagali również sąsiedzi, ale bez skutku. Dopiero kiedy na miejsce przyjechali strażacy udało im się wedrzeć do pokoju w którym przebywała dziewczynka. Zobaczyli, jak pies tuli małą Vivianę, aby mogła oddychać! Ochraniał ją swoim ciałem, aby dziewczynce nic się nie stało. Viviana przeżyła tylko i wyłącznie dzięki bohaterskiemu psiakowi. Miała tylko małe poparzenia. Niestety dzielny piesek zmarł… Oddał swoje życie, by ratować dziecko...