Matthew Hartmann ma 9 lat i mieszka w Long Island w stanie Nowy Jork. Kocha zwierzęta i na swoje urodziny poprosił o coś, co bardzo wszystkich jego bliskich zaskoczyło. Nie chciał otrzymać prezentów, tylko pieniądze... Ale nie dla siebie, tylko dla potrzebujących psiaków z organizacji Guardians of Rescue.

Ten chłopiec zrobił coś pięknego, co wielu dorosłym nie przyszłoby do głowy. W liście do organizacji napisał: „Drodzy Guardians of Rescue, w tym roku postanowiłem poprosić, by nie dawano mi prezentów na 9 urodziny, lecz aby przeznaczono pieniądze dla Waszej fundacji. Usłyszałem o waszej organizacji, gdy pomagaliście żołnierzom sprowadzić psy z Afganistanu. Oglądałem też zdjęcia i wideo z Waszych niesamowitych akcji ratunkowych. Dostałem 1325 dolarów od moich przyjaciół, mojej rodziny, a także od ludzi, których wcześniej nie znałem. Mam nadzieję, że będziecie mogli wykorzystać te pieniądze, by pomóc wielu zwierzętom. Mam nadzieję, że kiedyś będę zmieniał świat na lepszy tak, jak Wy to robicie”.

Podziel Przypnij 9-latek przekazał 1300 dolarów dla potrzebujących psów

Kiedy pracownicy fundacji otrzymali list, nie kryli swojego zaskoczenia i podziwu dla tego chłopca. Jej przedstawiciel powiedział: „Podziwiamy dzieci, które szanują zwierzęta i współczują im. Jesteśmy ci wdzięczni, Matthew, za twój bezinteresowny dar. Mamy nadzieję, że miałeś wspaniałe urodziny”.

Podziel Przypnij 9-latek przekazał 1300 dolarów dla potrzebujących psów

Matthew już po raz trzeci prosił bliskich o to, aby nie kupowali mu prezentów. Pieniądze uzbierane z 7 urodzin - 1600 dolarów przekazał dla Memorial Sloan Kettering Cancer Center, a z 8 urodzin - 1100 dolarów dla Richard Brodsky Foundation na pomoc ludziom chorującym na AIDS i na raka.

To, co robi ten chłopiec jest piękne i godne naśladowania. Jeśli znacie podobne historie, napiszcie do nas.